שתף קטע נבחר

הרב בצרי ל-ynet: רעש בראש השנה? יהיה טוב

הבוקר רעדה האדמה והמקובל מסיק מכך, על פי כתבי האר"י, כי "השנה תהיה גשומה ומושלגת בארץ ויהיה הרבה שפע". ליקוי חמה בתחילת תשרי דווקא עשוי לגרום צרות לעם המצרי, ככתוב: "מלך מצרים ימות השנה". והתשובה: "להרבות בחלוקת צדקה, תפילות ולשכוח את המחלוקות"

רעידת האדמה הבוקר - מסר בקבלה לישראל? המקובל הרב דוד בצרי מירושלים אומר היום (ב') ל-ynet כי השנה הקרובה תהיה טובה ליהודים ורעה לשונאי ישראל. הרב בצרי מסתמך על כתביו של האר"י שאמר כי "אם רועשת האדמה בערב ראש השנה אותה שנה תהיה גשומה ומושלגת בארץ ישראל ויהיה הרבה שפע והצלחה כלכלית".

 

הרב בצרי התייחס גם לכך שערב ראש השנה יש ליקוי חמה. לדבריו, האר"י אומר על כך: "אם לוקה החמה בתחילת חודש תשרי, מלך מצרים ימות השנה ויהיה רעב וצער לכל מדינות המזרח במקומות שעובדים זרה".

  

הרב קרא לכלל הציבור להרבות בחלוקת צדקות לעניים, על מנת לעורר רחמים משמיים. בנוסף, קרא לעם ישראל להרבות בימים הנוראים בתפילות, לשכוח את המחלוקות ולהתכונן לשנה מבורכת.

 

בשעתו התייחס הרב לשיטפונות בארה"ב, עוד לפני הרב עובדיה יוסף, ואמר כי מדובר בעונש ובגזרה על ארה"ב על כך שתמכה בפינוי ועונשה היה כי אלפים נאלצו להתפנות מבתיהם.

 

כזכור, את רעידת האדמה החזקה בפברואר בשנה שעברה הסביר הרב בצרי ב"גילוי דעת" בו קבע כי "רעידת האדמה - בגלל ייקור הלחם". הרב ציטט אז את דברי הנביא עמוס: "שמעו זאת השואפים אביון ולשבית עניי ארץ..להקטין איפה ולהגדיל שקל...העל זאת לא תרגז הארץ?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב בצרי
צילום: זום 77
צילום: רויטרס
רעידת האדמה. אז מה זה מוכיח?
צילום: רויטרס
ליקוי חמה. מלך מצרים ימות?
צילום: רויטרס
מומלצים