שתף קטע נבחר

פיני בלילי: לא אשחק בנבחרת כל עוד גרנט מאמן

חלוץ הנבחרת יוצא בהתקפה חסרת תקדים על המאמן הלאומי וכותב בעיתון "ידיעות אחרונות": "אברם זה קודם כל עיתונאים, יחסי ציבור, פוליטיקה, עסקנים, ואחר כך קצת כדורגל. אין לו תרבות ספורט. כל עוד הוא מאמן את הנבחרת, לא אהיה חלק ממנה". איצ'ה מנחם: "לא יעלה על הדעת ששחקן יביע עמדה. זה מנוגד לתקנון, וכל שחקן שיחרוג מכך בעתיד יועמד לדין"

עתידו של אברהם גרנט כמאמן הלאומי עדיין לא ברור אבל האדמה מסביב מתחילה לרעוד. שלושה ימים אחרי שנבחרת ישראל סיימה את משחקיה בטורניר מוקדמות הגביע העולמי, מפרסם היום (ג') העיתון "ידיעות אחרונות" כי החלוץ פיני בלילי לא ישחק בנבחרת כל עוד גרנט הוא המאמן.

 

בטור אישי ל"ידיעות אחרונות" מאשים בלילי את גרנט ב"מניפולציות, חיוכים מצד אחד ותקיעת סכינים מצד שני. הוא לעולם לא יגיד לך את מה שיש לו לומר. כל מילה שהוא אומר, צריך לחשוב למה הוא באמת התכוון". בהמשך כותב חלוץ קבוצת סיבאספור הטורקית: "מאמנים נזפו בי, הריצו אותי, הענישו אותי וגערו בי, אבל אף אחד לא התייחס אלי ואל שאר השחקנים בגסות רוח, בזלזול, בשחצנות וביהירות כמו גרנט. יכול להיות שאברם מאמן גדול, אבל דבר אחד בטוח שאין לו. קוראים לזה 'תרבות ספורט'".


פיני בלילי ואברהם גרנט בימים יפים יותר (צילום: ראובן שוורץ)

 

עיקר כעסו של בלילי יוצא על ההתנהלות התקשורתית של גרנט ועל החשיבות, המוגזמת לדעתו, שהמאמן הלאומי מייחס לעיתונאים ואנשי תקשורת. לדבריו, בשבת האחרונה, בה אירחה נבחרת ישראל את איי פארו במשחק האחרון במוקדמות, לא ידע השחקן האם יעלה בהרכב הפותח ובכל פעם שמע שמועה אחרת בעניינו. "יש דרך לעשות כל דבר. לא יכול להיות ש"משגעים" שחקן עד מספר שעות לפני המשחק", כותב השחקן. "אברם זה קודם כל עתונאים, יחסי ציבור, פוליטיקה, עסקנים, ואחר כך קצת כדורגל".

 

במכתבו מתייחס בלילי לאימונים אצל גרנט: "אימנו אותי כבר כחמישה-שישה מאמנים בקריירה שלי, ואצל אברם הכי קל להתאמן. האימונים תמיד באווירה חייכנית, צחוקים בדיחות. בטווח הקצר - ממש תענוג. אבל בטווח הארוך, בסופו של דבר - זו הדרך הגרועה ביותר בה אומנתי בחיי!!!" בלילי מוסיף כי מספר לא קטן של שחקני נבחרת ישראל נמצאים ביחסים גרועים עם גרנט. "מאמן שאינו ישר עם שחקניו בשבילי הוא אינו מאמן", כותב החלוץ.

 

בחלק ממשחקי המוקדמות נכלל בלילי בהרכב הראשון, אך במשחק האחרון בית מול איי פארו העדיף גרנט להרכיב את יניב קטן ועומר גולן על פניו. בלילי אינו השחקן הראשון שהחליט לוותר על המדים הלאומיים בתקופת גרנט. שוער ראסינג סנטאנדר, דודו אוואט, הודיע כי לא ישחק בנבחרת בתקופה הקרובה לאחר שנותר מחוץ להרכב הפותח במשחק החוץ בשוייץ. 

 

איצ'ה מנחם: "לשחקנים אין זכות לשלול או להמליץ על מאמן"

 

בתום ישיבת מזכירות ההתאחדות פרסם היושב-ראש, איצ'ה מנחם הודעה לפיה מעתה והלאה שחקנים שיתבטאו בעד או נגד מינוי מאמן כזה או אחר – יועמדו לדין במוסדות ההתאחדות לכדורגל.

 

מנחם אמר ל-ynet: "אין זה מתפקידם של שחקני הנבחרת להחליט ולקבוע מי ייאמן ומי לא. תפקידם הוא לשחק, אם הם מוזמנים לנבחרת. לשום שחקן, ולא משנה מי זה יהיה, אין את הזכות לשלול או להמליץ על אף מאמן. לא יעלה על הדעת ששחקן יביע עמדה. זה מנוגד לתקנון, וכל שחקן שיחרוג מכך בעתיד יועמד לדין.

 

"לא יתכן שהקמפיין טרם הסתיים ומתנהל מחול שדים. גרנט עובד תחת חוזה שיפוג ב-30 ביוני 2006. לא נקבל החלטה תחת לחץ אלא בשיקול דעת ואך ורק לטובת נבחרת ישראל. ביום כיפור נתפלל לנס שבכל זאת יביא אותנו להצלבה. אחרי יום כיפור נשב ונביא את ההצעה הטובה ביותר למזכירות בנוגע לדמותו של המאמן הלאומי בקמפיין הבא".

 

מספר שחקנים בנבחרת סירבו היום להתייחס, אפילו שלא לייחוס, לדבריו הקשים של בלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
פיני בלילי
צילום: יועד כהן
צילוםף ערן קמינסקי
אברהם גרנט
צילוםף ערן קמינסקי
מומלצים