שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "למה שתיים ביחד?", זעקו בני המשפחה בהלוויה
  כנרת ומתת, בנות הדודות שנרצחו בפיגוע הירי בצומת גוש עציון, הובאו למנוחות. הבעל הטרי ישראל אדלר ספד לאשתו: "כבר לא נלך למעיין החם בלילה, לא לתבור ולא לראש הנקרה". הוא ביקש לשיר את הניגון החסידי שהושמע בחתונתם, בעת שבא לקחת את מתת לחופה. כל הקהל הצטרף לניגון ובמשך דקות ארוכות עמדו כולם ושרו יחד

  "שלום מתת, מה שלומך? אני בסדר" כך, בגרון חנוק, פתח היום ישראל אדלר את ההספד שספד לאשתו, מתת אדלר-רוזנפלד, בת 21. שלושה חודשים הם היו נשואים: "כבר לא נלך למעיין החם בלילה, כבר לא נלך לתבור ולא לראש הנקרה", בכה ישראל. המונים הגיעו היום ללוות את מתת ואת כנרת מנדל בת ה-23, בנות-הדודות מההתנחלות כרמל שנרצחו ביחד בדרכן האחרונה. "למה שתיים ביחד?" , זעקו בני המשפחה כששתי הגופות הגיעו אל הר המנוחות.

   

   

  כל מי שהספיד את מתת – בעלה ישראל, אביה נפתלי ומורתה נטע – דיברו על בחורה צנועה, למדנית, חייכנית שהתמסרה כל כולה לעזרת אחרים: "את כבר לא תשבי בסלון שלנו בבית חורון מול החלון ותגידי לי: אבא, תצלם, יש שקיעה אדומה", בכה אביה של מתת, נפתלי.

   

  אמה של כנרת ספדה לבתה: "אין אחד בכל העולם שיוכל לומר עליך מילה רעה. היית צדיקה. אנחנו מודים לאל על השנים שנתן לנו איתך". בני המשפחה הזכירו בהספדיהם את הסב אליעזר, שעלה ארצה בגפו לאחר שאיבד את אשתו ואת בנו בתאי הגזים: "מתת וכנרת, תבקשו מסבא אלי שילך לאברהם אבינו ויגיד לו, אתה עקדת פעם אחת, למה אני צריך לעקוד שלוש עקדות?" אמרו המספידים.

   


  ההמונים מלווים את השתיים למנוחות. צילום: גיל יוחנן 

   

  בעלה של מתת ישראל, ביקש לקראת סוף ההספד ולשיר את הניגון החסידי שהושמע בחתונתם, בעת שבא לקחת את מתת לחופה. כל המוני האנשים שהגיעו ללוויה הצטרפו לניגון ובמשך דקות ארוכות עמד כל הקהל הגדול ושר.

   

  מסע ההלוויה של כנרת מנדל יצא ב-8:30 מכרמל, דרך מקום הפיגוע להר המנוחות בגבעת שאול בירושלים.

   

  קורבן הפיגוע השלישי, עז בן-מאיר, בן 14, מההתנחלות מעון שבדרום הר חברון, נקבר אתמול בבוקר בבית העלמין בסוסיא.

   

  מבית החולים הדסה עין כרם נמסר אתמול כי חל שיפור במצבם של הפצועים בפיגוע. נער בן 14 עדיין מאושפז במצב בינוני-קשה ביחידה לטיפול נמרץ. חייל צה"ל שנפגע מאושפז במצב בינוני במחלקה האורטופדית.

   

  גם במצבם של הפצועים המאושפזים בשערי צדק חל שיפור קל. נער בן 14 מעלי הסובל מפגיעה בחזה ובכבד מאושפז בטיפול נמרץ במצב בינוני. בן 19 מאושפז במצב קל לאחר שנפצע בברכו.

  פורסם לראשונה 17/10/2005 14:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הבעל השכול ישראל
  צילום: גיל יוחנן
  מתת רוזנפלד-אדלר
  צילום: צפריר אביוב
  כנרת מנדל
  מומלצים