שתף קטע נבחר

"משפחת עמיר מייצגת את אויבי ישראל והעם היהודי"

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות הראיון שהעניקה גאולה עמיר ל-ynet ולעצומה הקוראת לשחרורו של רוצח ראש הממשלה. השר חיים רמון: "משפחת עמיר לא מסתפקת ברצח רבין, היא רוצה גם לרצוח את זכרו". ח"כ רן כהן מתכוון להגיש תלונה נגד משפחת עמיר: "הם מייצגים את אויבי ישראל והעם היהודי". שר הפנים פינס: "משפחת עמיר איבדה את מעט הבושה שעוד היתה לה"

דבריה של גאולה עמיר בראיון המיוחד שפורסם היום ב-ynet, והעצומה שפרסמה המשפחה באתר שהקימה, בו היא קוראת לציבור להירתם למען שחרורו של יגאל עמיר, עוררו כצפוי גל תגובות אדיר בקרב אנשי ציבור ופוליטיקאים. עשר שנים אחרי רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, סבורה משפחת עמיר כי הבן יגאל בא על עונשו וכי "הוכח שרבין פשע כנגד עמו כאשר הפקיר את חיינו ואת ביטחוננו בידי אויבנו".

 

גם השר חיים רמון תקף בחריפות את יוזמת משפחת עמיר. "כנראה שמשפחת עמיר לא מסתפקת בכך שבנה רצח את ראש הממשלה אלא רוצחת גם את זכרו", אמר רמון. "כל המשפחה הזאת צריכה לסגור את עצמה באופן עצמאי בבית הכלא ולסתום את פיה לעד".

 

חבר הכנסת רן כהן מתכוון להגיש תלונה במשטרה נגד בני משפחת עמיר בעקבות הדברים שנאמרו בראיון ובעקבות העצומה לשחרור רוצחו של ראש הממשלה ואחיו, חגי, שהורשע במעורבות ברצח. לדבריו, "המשפחה והגורמים שהיא מייצגת הם אויבי ישראל, אויבי העם היהודי ואויבי הדמוקרטיה".

 

עוד הוסיף כהן כי "הסכנה האמיתית היא שהמשפחה מעיזה לדרוש את שחרור הרוצח הנתעב ביותר, שגרם לשבר הגדול ביותר בתולדות החברה הישראלית".

 

שר הפנים, אופיר פז-פינס: "עשר שנים לאחר הרצח, איבדה משפחת עמיר את מעט הבושה שעוד הייתה לה. מדובר במשפחה שהוציאה מתוכה רוצח מתועב, ובמקום להוקיעו היא עוד מעזה לשבחו". פינס הוסיף עוד כי העצומה הנוכחית, בה קוראים בני המשפחה לשחרר את האחים עמיר מהכלא, מוכיחה את חשיבות החוק המונע את שחרורו של הרוצח.

 

סגנית השר, אורית נוקד, אמרה בתגובה לראיון: "חוצפתם ועזות המצח של בני המשפחה אינה יודעת גבולות. לא הזמן ולא דברי ההבל הנתעבים שלהם יכולים להשכיח את הפשע הנורא והתהום שנפערה בעקבתיו בחברה הישראלית".

 

מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, מסר כי "חותמי העצומה לשחרור יגאל עמיר הם אנשים שפלים שמכתימים את החברה הישראלית כולה. מדובר ברשימה שחורה של אנשים קיצוניים, והתשובה היחידה לכך היא התחייבות הנשיא שלא לחון לעולם את יגאל עמיר".

 

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה פנתה בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד משפחת עמיר ומפעילי אתר האינטרנט שלה. יושב ראש המשמרת, ערן חרמוני, אמר כי "משפחת עמיר מסיתה לרצח פוליטי נוסף ורשויות החוק מחוייבות לפעול".

 

דובר "מרכז רבין", משה דבי, אמר כי "הטענות ההזויות העולות מדברי המשפחה לא רק מנותקות מהמציאות אלא גם מערכי הדמוקרטיה". לדבריו של דבי, "יצחק רבין, שהיה ראש הממשלה ושר הביטחון, נבחר ופעל מתוקף המנדט שהעניק לו עם ישראל למען עם ישראל, ונרצח רצח פוליטי. הזמן שעבר לא משכיח את הרצח ויגאל עמיר צריך לשבת בבית הסוהר עד יומו האחרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
רמון. "לא מסתפקים ברצח"
צילום: שאול גולן
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. "השבר הגדול ביותר"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים