שתף קטע נבחר

הרב מלכיאור יוזם חודש חסד יהודי בחשוון

עשרות אלפי משתתפים ברחבי העולם, בהם חניכי תנועות נוער וחברי קהילות יהודיות, ייקחו חלק בסדרת פעילויות חברתיות

היום (שני) חנך מיכאל מלכיאור את המהדורה החברתית החדשה של חודש חשוון, שייקרא להלן חודש החסד והצדק היהודי העולמי. מלכיאור, סגן השר לענייני חברה ותפוצות האחראי, בין היתר, על חיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות, והארגון היהודי העולמי "קול דור" יזמו את אירועי החודש. עשרות אלפי משתתפים, חברי קהילות יהודיות בעולם, חניכי תנועות נוער ופעילי ארגונים חברתיים, ייקחו בהם חלק.

 

"חודש מרחשוון, חודש 'מר' מחגים המגיע לאחר חשבון הנפש של עם ישראל בחגי תשרי, הוא זמן טוב במיוחד לניתוב הכוחות לעשייה חברתית ולהתחברות סביב ערכי היסוד ההומאניים היהודיים", מסבירים הוגי האירוע. "הרעיון הוא להפוך את חודש חשוון לחודש של עשייה יהודית כלל עולמית למען החברה, חודש של חסד וצדק שיכלול מגוון של פעילויות חברתיות המתוכננות בישראל ובקהילות יהודיות ברחבי העולם".

 

כך למשל במסגרת המבצע מאבטחי משרד ראש הממשלה יאמצו את אזור השיכונים בשכונת תלפיות בירושלים, ויחד עם התושבים ינהיגו סיירת שיפוצים. רופאים מבית החולים הדסה יפקדו בקביעות בית אבות בשכונת הקטמונים בעיר, יערכו בדיקות תקופתיות לקשישים וירצו בפניהם.

 

נערים ונערות חברי פדרציית הנוער הציוני, הפועלת בבריטניה ובאירלנד, הגיעו לישראל ויערכו בסוף החודש קרנבל חלוקת צעצועים לילדים בבתי חולים, ואילו חניכי תנועות הנוער המקומיות ישתתפו בפעולות שעניינן הקשר עם יהדות התפוצות והעשייה למען האחר. כמותם, גם תנועות הנוער היהודיות בעולם יקיימו פעילויות חברתיות.

 

החודש החברתי הושק היום בלשכת יו"ר הכנסת, וכן באירועים מקבילים בקונגרס האמריקני ובפרלמנט הבריטי. במסגרת האירוע פורסם סקר העוסק בהתנדבות, התבוללות ואנטישמיות.

פורסם לראשונה 06/11/2005 14:13

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
"עשייה חברתית והתחברות סביב ערכי היסוד ההומאניים היהודיים". הרב מיכאל מלכיאור
צילום: זום 77
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים