שתף קטע נבחר

פרס: "עזבתי פעם עם בן גוריון - וזהו"

כך אמר המשנה לראש הממשלב ל-ynet בתשובה לשאלה האם יעזוב את מפלגת העבודה. סיעת העבודה התכנסה בצהריים על רקע ההתפתחויות הפוליטיות. היו"ר, עמיר פרץ, אמר לחברי הסיעה כי לעומת ההרפתקה הזמנית של שרון, "תנועת העבודה תימשך לאורך שנים". הבטיח לשרון שיאפשר מינוי שרים בתקופת הביניים וקרא לקיים בחירות ב-28 במרס. בינתיים הגישו ארבעה משמונת שרי העבודה מכתבי התפטרות

"עזבתי פעם עם בן גוריון - וזהו", כך אמר אחר הצהריים (יום ב') ל-ynet המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, בתגובה לשאלה האם יעזוב את מפלגת העבודה. לאור הפצצה הפוליטית שהטיל ראש הממשלה שרון הבוקר, נקשרו ספקולציות גם סביב שמו של פרס כמי שעשוי אולי להצטרף לשרון. פרס עצמו אמר ל-ynet: "אני בישראל החופֶשֶת כעת. החופש מהחיים המפלגתיים צפוי להסתיים בימים הקרובים".

 

מוקדם יותר התכנסה סיעת העבודה לדון בהתפתחויות הפוליטיות ביממה האחרונה. "מפלגת שרון היא הרפתקה זמנית, תנועת העבודה תימשך לאורך שנים", אמר יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ. העבודה התכנסה זמן קצר אחרי שהליכוד וסיעת "אחריות לאומית" (מפלגת המפץ החדשה) התכנסו בצהריים, בעקבות הודעתו הדרמטית של שרון.

  

 

מייד לאחר התכנסות הסיעה הגישו ארבעה ממבין שמונת שרי העבודה את התפטרותם למזכירות הממשלה: בנימין בן אליעזר, אופיר פז-פינס, חיים רמון ויצחק הרצוג. השרים הנוספים צפויים להגיש את מכתבי ההתפטרות בהמשך היום.

 

הסיעה אישרה פה אחד את הצעת ההחלטה בנוגע לפיזור הכנסת. על-פי ההחלטה, הסיעה תעלה היום הצעת חוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות, במסגרתה היא מסמיכה את עמיר פרץ לבוא בדברים עם ראש הממשלה, אריאל שרון, על מנת לקבוע סידורים שיאפשרו ניהול תקין של המדינה בתקופת הביניים. אותו ניהול תקין כולל גם מינוי שרים בממשלה. פרץ הבטיח כי מפלגת העבודה תנהג באחריות ותאפשר לשרון, לאחר פרישתה, מינוי שרים נוספים כדי "שהמדינה לא תנוהל עם חמישה שרים בלבד". עוד קרא לקיים בחירות ב-28 במרס.

 

פרץ קרא לחבריו להתלכד לקראת מערכת הבחירות הקרובה ולא לעסוק בסכסוכים פנימיים. "אני מבקש מכל מחרחרי הריב - מספיק חבר'ה, במקום לריב על עוגה מצומצמת, בואו נלך לציבור הישראלי כדי שייתן לנו תמיכה", אמר. "תנועת העבודה יכולה להחזיר את ישראל לשפיות".

 

בהמשך התייחס היו"ר לשמועות ולספקולציות בעקבות הקמת מפלגתו של שרון. "אני פונה לכולם, לא להצטרף להרפתקה חדשה. כל מי שמדבר בשמי עושה זאת מחוסר אחריות. אף אחד לא יקבל נקודות בגלל שהוא מצליח לעשות סכסוכים כאלה ואחרים. מפי לא תצא הודעה שאני מברך על מישהו שהולך. מפלגת שרון זה בכל מקרה הרפתקה זמנית, תנועת העבודה היא דבר שיימשך לאורך שנים".


פורסם לראשונה 21/11/2005 16:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נגלה אחריות. פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
פעם אחת וזהו. פרס
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
הרפתקה. שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים