שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוק הספורט המוטורי עובר דירה

  לאחר שנתקע בוועדת הכלכלה, יעבור מחר חוק הספורט המוטורי לדיון בוועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת. השאיפה: לאשרו עוד לפני פיזור הכנסת

  חוק הספורט המוטורי, שנולד מהצעתו של ח"כ אהוד רצאבי והפך בשלב מאוחר יותר להצעת חוק ממשלתית, אושר בקריאה ראשונה לפני יותר מתשעה חודשים. אבל מאז הוא מדשדש לאיטו במסדרונות הכנסת, בעיקר בשל סחבת מכוונת בוועדת הכלכלה. לדברי ח"כ רצאבי, הסיבה לכך היא התנגדותו של יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן מש"ס, לאפשר מירוצים בשבת.

   

  אבל כעת ישנה בשורה טובה, או לפחות פתח מסוים לתקווה. החל ממחר יהיה חוק הספורט המוטורי תחת חסותה של ועדת החינוך, התרבות והספורט, עובדה שלדברי ח"כ רצאבי עשויה לקדם את אישורו במהירות. רצאבי אף מקווה לראות את החוק מאושר לקריאה שניה ושלישית ומובא להצבעה במליאת הכנסת עוד לפני פיזורה בסוף חודש דצמבר.


  גם אצלנו, עוד השנה?

   

  האופטימיות הזו התאפשרה לאחר שח"כ כהן הסכים להעביר את הצעת החוק מוועדת הכלכלה לוועדת החינוך, לבקשתו של רצאבי. בראשו ועדת החינוך עומד ח"כ אברהם פורז.

   

  היסטוריה של סחבת

   

  הצעת חוק הספורט מוטורי הישראלית נהנית מהיסטוריה של סחבת. מי שנולדה כתגובת המדינה לעתירה שהוגשה נגדה לבג"ץ, במטרה לחייב את המדינה להותיר ספורט מוטורי, היא תולדה של איחוד הצעת חוק פרטית (של ח"כ רצאבי, כאמור) וממשלתית.

   

  עוד באמצע חודש נובמבר 2004, אושר החוק לקריאה ראשונה, והיה זה שלושה חודשים מאוחר יותר, בראשית חודש פברואר, שהוא עבר את הקריאה בהצלחה. מאז מדשדש החוק במסדרונות הכנסת, עם דיונים ברוח חיובית אבל בעיקר אפס התקדמות. חוק הספורט המוטורי צפוי לאפשר פעילות תחרותית בישראל באופן מסודר וברור, באיחור מופגן מאז הכריז אי אז ב-1948 הזקן על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חוק הספורט המוטורי מדלג מוועדת הכלכלה לוועדת החינוך
  צילום: איי אף פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים