שתף קטע נבחר

הודו מציגה: עשה ואל תעשה ברג'סטאן

ספרון בן 20 עמודים, שהודפס בעברית, גרמנית וצרפתית, יחולק מעתה לזרים המגיעים למדינת רג'סטאן, בתקווה שהתיירים יכבדו מעט יותר את התרבות המקומית. ההחלטה על צעד זה התקבלה בעקבות מעצרו של זוג הישראלים שהתנשקו באגם קדוש לפני כחודשיים ובעקבות מקרים נוספים

אל תתנשקו בפומבי - גם אם זה עתה נפגשתם בשדה התעופה או בתחנת הרכבת, ואל תעשנו או תשתו אלכוהול בציבור. אלה חלק מההנחיות המופיעות בספרון חדש העוסק בכללים והמנהגים המקומיים, ומחולק לתיירים המגיעים לרג'סטאן. 

 

ה-BBC מדווח כי על פרסום ההנחיות הוחלט לאחר כמה מקרים מצערים שאירעו במדינה לאחרונה, אחד מהם הוא המקרה של תהילה שלו ואלון אור, זוג ישראלים שנעצרו והועמדו למשפט לאחר שבחרו להתנשק דווקא על גדות האגם הקדוש של העיר פושקאר. מקרה זה הסתיים בהטלת קנס כספי על השניים, אך הוא, בנוסף למקרים אחרים, עומד בבסיס ההחלטה של השלטנות להנפיק את חוברת ההנחיות.  מקרה אחר שזכה לתהודה היה מעצרה של תיירת מפינלנד שהלכה עירומה ברחוב לאחר שטבלה באגם. 

 

רשימת ה"עשה" ו"אל תעשה" הוכנה על ידי השלטון המקומי באג'מר, ומטרתה המוצהרת היא "להשכיל תיירים זרים בנוגע לרגישויות ותרבות מקומית". ה-BBC מדווח כי הספרון בן 20 העמודים הודפס בעברית, גרמנית וצרפתית, וכי הוא יחולק לתיירים במלונות ובמסעדות. בעלי מלונות התבקשו גם לתלות את הדפים באזור משרד הקבלה שלהם.

 

בין ההנחיות המופיעות בספרון:

 

  • לגברים אסור לגעת בנשים בפומבי, גם לא כדי לסייע לאישה לצאת ממכונית, אלא אם כן מדובר באישה זקנה או במצב בריאותי לא תקין.
  • בתרבות ההודית גברים מתרועעים עם גברים ונשים עם נשים.
  • זוגות נשואים לא מתחבקים, מחזיקים ידיים או מתנשקים בפומבי. גם חיבוק של פגישה בשדה התעופה או בתחנת הרכבת נחשב "מחוץ לתחום".
  • ככלל, אין זה יאה שאשה תפנה לאדם זר ברחוב, ובמיוחד שלא לצורך שיחת חולין.
  • שתיית אלכוהול ועישון בפומבי, גם אם מדובר באירוע תמים לגמרי, נתפסים כסימן לרפיון מוסרי ואינם מקובלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נשים ברג'סטן. משוחחות ביניהן
צילום: רויטרס
מומלצים