שתף קטע נבחר

בואו לראות: אתר סקי באמצע המדבר

הרימו את הגלביה, שימו גוגלס מעל הכאפיה - אתר הסקי של דובאי, 22 אלף מ"ר של חורף ו-600 טון של שלג מלאכותי, נפתח לגולשים בסוף השבוע

בחוץ הטמפרטורה עומדת על 28 מעלות, אבל בפנים היא נעה בין 2- לבין 8-. עונת הסקי של דובאי נפתחה באופן רשמי בסוף השבוע, וזאת באמצעות אתר סקי מפתיע, כולל מסלול שחור, השוכן לבטח במרכז הקניות הענק "קניון האמירויות".

 

 

ביום שישי נפתחו לקהל המדרונות הנמוכים יותר, והעליונים ייפתחו בעוד כשבועיים. לאנשי הסנו-בורד ממתין מסלול באורך 90 מטר, שכולל גם מקפצות ומסילות. אתר הסקי, שעלות הקמתו מוערכת בכ-272 מיליון דולר, הוא האקסטרווגנצה האחרונה של האמירות, שהולכת ותופסת מקום רציני על מפת התיירות העולמית - בעזרת המגדל הגבוה בעולם, המלון היחיד בעולם שנבנה מתחת למים ועוד.

 

"אני רץ לשיעור סקי לפני פגישה עסקית", אומר תושב מקומי, שנאלץ להמיר את הגלבייה שלו בחליפת סקי לפני העלייה למרום המסלול. ג'וני יאמין, שמתמחה בד"כ בטיפוס הרים במדבריות המקומיות, גולש במקום על סנובורד: "אני נלהב מאיכות השלג וממגוון האפשרויות. זה יותר טוב מאתרי הסקי הבנויים שניסיתי באירופה". 

  

"סקי דובאי" גדול כמו שלושה מגרשי כדורגל ויכול להכיל 1,500 מבקרים. יפעלו בו חמישה מסלולים בדרגות קושי שונות, הארוך שבהם יימתח לאורך 400 מטרים, ויכלול ירידה של 62 מטר. 6,000 טון שלג ממלאים את ההיכל, שנבנה באופן שאינו מאפשר מפולות שלגים. תותחי שלג מזרימים "תוצרת" על המדרונות - לשמחת המבקרים המקומיים, שלרבים מהם זהו מפגש ראשון עם שלג.

 

האתר כולל גם פארק לצעירים בו נושבת רוח מייללת, שם יכולים ילדים לצייר על קירות קפואים. פעילויות ה"אפרה סקי" כוללות שוקו חם או פונדו במסעדת "אוולאנש" או "סט. מוריץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הסקי של דובאי
צילום: איי פי
מומלצים