שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, איי פי

אולמרט כינס הממשלה: "זו שעה קשה לכולנו"

רה"מ בפועל מחזיק כעת בלא פחות מ-12 תיקים. לבני: "אעשה הכל כדי לסייע לו לקבל את ההחלטות הנכונות". שטרית: "מדינת ישראל ממשיכה להתנהל כדמוקרטיה חזקה". התפטרות שרי הליכוד הוקפאה: "יש אחריות לאומית, זה לא הזמן לדבר על פרישה"

בעוד ראש הממשלה, אריאל שרון, נאבק על חייו בבית-החולים, כינס הבוקר (יום ה') ראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט, ישיבה קצרה, שנועדה להפגין בעיקר רצף שלטוני והעברת סמכויות מסודרת.      

 

"זאת שעה קשה לכולנו ומצב שלא הכרנו", אמר רה"מ בפועל בפתח הישיבה, כשפניו מסגירות את הדאגה הרבה, כובד האחריות וגם המחסור בשינה. "כולנו מתפללים בשעה זו לשלומו של ראש הממשלה. מכאן אנו שולחים חיבוק לבניו גלעד ועמרי, ומתפללים לשלומו". הוא הוסיף: "אריק איננו רק מנהיג, אלא חבר קרוב של כולנו. זו שעה קשה ונעמוד בה כולנו יחד".

 

מתפללים לשלומו (באדיבות ערוץ 2)

 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, אמר: "כולנו ממתינים לרפואה שלמה לראש הממשלה. המסר שלנו הוא שאנחנו מדינה מתוקנת והמדינה תמשיך להתנהל למרות הנסיבות הקשות. סגן השר, אברהם רביץ, ביקש לטעת בשרים תקווה: "כשחרב מונחת על צווארו של אדם, אסור לו להתייאש מהרחמים". 

 

"הנושא המרכזי של הישיבה הוא שמדינת ישראל ממשיכה להתנהל כדמוקרטיה חזקה", הסביר שר התחבורה, מאיר שטרית, מאנשי קדימה - שעתידה הפוליטי לוט בערפל החל מהלילה. "עברנו טראומה, אבל אנחנו ממשיכים להתנהל כרגיל, כאילו לא קרה דבר". הוא שלל את הצורך בדחיית מועד הבחירות לכנסת.   

 

שרת המשפטים, ציפי לבני, מראשי קדימה, התייצבה לימינו של אולמרט: "כמו כל אזרח בישראל, גם אני ושאר שרי הממשלה מתפללים לשלומו של רה"מ. המסר שיוצא היום גם מישיבת הממשלה, מעבר לתפילות ולתקווה, הוא שהממשלה מתפקדת. אני אעשה ככל יכולתי לעזור לרה"מ בפועל לתפקד, להוביל את הממשלה הזו, לקבל את ההחלטות הנכונות, ואני סמוכה ובטוחה שכך יעשו גם חברי השרים".  

 

שר הביטחון, שאול מופז שיפגש הערב עם אולמרט לעדכון בנושאים ביטחוניים אמר: "קיבלתי עידכונים על מצבו של ראש הממשלה במהלך הלילה והתפללתי לשלומו. אין ספק שבלב כולנו תחושה של כאב ועצב, אני מתפלל שאריק יצליח לצאת מזה, לחזור לחיק משפחתו ולכסא ראש הממשלה".

 

השרים המודאגים (צילום: ירון ברנר)


לישיבת הממשלה הגיעו טרוטי עיניים גם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מזכיר הממשלה, ישראל מימון ויועצו המיוחד של שרון, דב וייסגלס. משתתפים בה כל שרי הליכוד, שאמורים היו להתפטר מתפקידם ביום ראשון הקרוב - אך הבוקר הודיע יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, כי ההתפטרות מוקפאת עד להודעה חדשה.

 

"אנחנו בפנים, יש לנו אחריות לאומית ואין זה הזמן לדיבורים על פרישה", הסביר אחד מבכירי המפלגה. "אנו מתפללים לרפואה שלמה של ראש הממשלה. הליכוד נמצא בישיבת הממשלה ויהיה כאן בהמשך", הוסיפה שרת החינוך לימור לבנת.

 

"הליכוד יישאר בממשלה על מנת לסייע לראשה", אמר גם השר ישראל כץ, לאחר התייעצות קצרה של שרי הליכוד. כץ סיפר שההודעה על מצב שרון הייתה קשה עבורו: "מדובר בלוחם גדול, ששוכב עתה חסר אונים וכולנו מתפללים לשלומו".

 

שר הבריאות, דני נוה אמר שבנסיבות הלא פשוטות בהן התקבל אמש ראש הממשלה בית החולים הדסה הוא קיבל את הטיפול המיטבי שניתן לתת. בהתייחסו לסוגיית דחיית הבחירות המקדימות בליכוד אמר נוה שאין הוא סבור שיש לדחותן. 

 

12 תיקים בידי אולמרט

 

בלשכת ראש הממשלה בירושלים האווירה הבוקר מתוחה מאוד. צוותי תחזוקה תלו מחוץ לבניין את דגלי המדינה. כל עוזרי שרון נמצאים באזור, נכונים להציע כל עזרה שיבקש אולמרט. "הכוונה שלנו היא לשדר עסקים כרגיל, המדינה הזאת חזקה ותמשיך להתנהל. זהו רגע קשה אך גם בו אנחנו יודעים לעמוד", אמר אחד המקורבים.  


פורסם לראשונה 05/01/2006 09:05

 

השתתף בהכנת הכתבה חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שולחים חיבוק גדול: אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
חזית אחידה. לבני
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
בחירות במועדן. שטרית
צילום: גיל יוחנן
צילום: אורי מילר
עדכון ביטחוני. מופז
צילום: אורי מילר
צילום: באובאו
נהיה כאן גם בהמשך: לבנת
צילום: באובאו
צילום: אילן מרציאנו
מדינה מתוקנת: אילן כהן
צילום: אילן מרציאנו
מומלצים