שתף קטע נבחר

חברת VoIP מציעה שיחות חינם לקווי בזק

חברת Betamax הפיצה את גירסת הבטא של תוכנת Voip Stunt, בעזרתה ניתן לבצע שיחות חינם לטלפונים קוויים לכ-39 מדינות ברחבי העולם, בהן גם ישראל

חברת Betamax מגרמניה שיחררה בימים האחרונים להורדה את גירסת הבטא של תוכנת הטלפוניה האינטרנטית שלה, הקרויה Voip Stunt. לרגל ההשקה, התוכנה מאפשרת לבצע שיחות חינם לטלפונים קוויים לכ-39 מדינות ברחבי העולם, בהן גם ישראל.

 

הפעלת התוכנה פשוטה מאוד: לאחר שמורידים אותה אל המחשב, מתקינים במחשב. לאחר מכן נרשמים לשירות וממלאים פרטים. לאחר מילוי הפרטים ניתן להתקשר על ידי חיוג קידומת המדינה. לדוגמה: על מנת להתקשר לטלפון קווי בישראל יש לחייג 972, אחריו את קידומת העיר (למשל, ת"א = 3), ולאחר מכן את המספר הרצוי.

 

החברה מפרסמת את הדרישות המינימליות שדרושות למחשב על מנת שהיא תעבוד:

 

  • Windows XP או  2000 עם SP2,
  • 300 מה"ץ מהירות שעון של מעבד
  • 128 מ"ב זיכרון
  • 10 מגהבייט נפח פנוי בדיסק הקשיח
  • כרטיס קול עם אוזניות
  • חיבור לאינטרנט המהיר ב-DSL או בכבלים עם מינימום מהירות Upstream או Downstream של 64 קסל"ש

 

בחברה הגרמנית ממליצים על שיפור איכות הסאונד שתיעשה על ידי כך ששני הצדדים ידברו אל דיבורית (אוזנייה + מיקרופון), התקנת דרייברים חדשים לכרטיס הקול, ולכוון את מרחק המיקרופון. לאלה שאין ברשותם מיקרופון, ממליצים בחברה לחבר אוזניות אל שקע המיקרופון ולנסות לדבר דרכן. 

 

אפשר לחייג חינם

 

על פי בדיקת ynet, ניתן בשלב זה לבצע שיחות חינם לקווי בזק בלבד (החיוג למפעילים סלולריים ניתן בתשלום). יש לציין, כי השיחות מקווי בזק מוגבלים לדקה אחת בכל שיחה ניסינו את התוכנה הזו וחייגנו לחבר שגר בלאס ווגאס. השיחה עימו נמשכה כ-40 דקות כאשר איכות הקול השמע הייתה מצוינת וללא הפרעות. לאחר 40 דקות, נותקה השיחה והוצגה הודעת טקסט כי זמן הגירסה הניסיונית עבר. ניסינו לחייג שוב אך ללא הצלחה. פנינו אל דובר חברת Betamax ושאלנו אותו אם אמנם זמן השיחות מוגבל.

 

"זמן השיחות הוגבל ל-40 דקות בכל פעם משום שתחום שיחות ה-VOiP רגיש להונאות ומעשי מרמה, בעיקר כשמדובר בשיחות חינם", מסר בארט ואן-וילט, דובר החברה, שהעדיף לא לפרט. "מי שרוצה להמשיך ולדבר ללא תשלום יכול לעשות זאת על ידי חיוג חוזר. נוסף על כך, על פי הסטטיסטיקות שלנו, זמני השיחות נגמרים הרבה לפני שתם הזמן המקסימלי לשיחת החינם".

 

ניסינו להתחבר שנית, הפעם דרך מחשב אחר אל החשבון שלנו שיצרנו, וגילינו כי אפשרות החיוג חינם אינה חד פעמית, ואכן, ניתן להמשיך לחייג ולדבר ללא תשלום.

 

האם המבצע הזה ייגמר ואם כן, מתי?

 

"אין שום הגבלה על שיחות החינם מהתוכנה. נוסף על כך, מבצע שיחות החינם, הוא חלק מתוך מסע פרסום בו ניתנת האפשרות לשוחח ללא תשלום שיימשך על פי ציפיות השוק".

 

מקרים קודמים

 

בעבר היו תוכנות נוספות שהציעו שיחות חינם לקווי בזק באופן זמני. למשל, תוכנת FWD (קיצור של Free World Dialup) של ג'ף פולבר האמריקני, שמימן את עלות כל שיחות הגולשים לקווי בזק ולחברות תקשורת אחרות. וזאת, במטרה לעודד את השימוש בשיחות טלפון ברשת בכלל (VoIP) והשירות של FWD בפרט. 

 

באפריל, 2004 ובדצמבר 2003 אפשרה FWD לגולשים לבצע שיחות ללא תשלום למספרים קוויים בישראל ומדינות נוספות, אך התנפלות של ישראלים גרמה לשיבושים באספקת השירות. לא מן הנמנע, כי גם במקרה זה, הסתערות של ישראלים תאבי שיחות חינם יביאו לסיום המבצע מוקדם מן הצפוי.

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי לוי, www.y-cell.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים