שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "פקיחת העיניים של שרון - שיפור משמעותי ביותר"

  ד"ר זאב פלדמן, מזכיר האיגוד הישראלי לנוירוכירורגיה, מסביר כי פקיחת עיניים עצמונית מהווה התקדמות משמעותית במדד גלזגו לבדיקת הכרה. אם יניע שרון ספונטנית את גפיו, מוסיף המומחה, לא יוגדר עוד כ"מחוסר הכרה"

  שיפור ניכר במצבו של אריאל שרון, כך אומר היום ל-ynet מומחה בכיר לנוירוכירורגיה, בעקבות פקיחת העיניים הספונטנית שלו. לדברי המומחה, ד"ר זאב פלדמן, מזכיר האיגוד הישראלי לנוירוכירורגיה מהמרכז הרפואי שיבא, פקיחת עיניים ספונטנית - גם אם היא מצמוץ בלבד, מבטאת שיפור במדד גלזגו לבדיקת מצב ההכרה.

   

  הבוקר (ב') הבחינו בני המשפחה הקרובים כי ראש הממשלה פקח לראשונה את עיניו במיטתו ביחידה הנוירוכירורגית של בית החולים הדסה עין כרם. האירוע קרה כאשר השמיעו לאריאל שרון קלטת ובה קולו של נכדו. הנוכחים בחדר סיפרו כי שרון החל לדמוע, מיצמץ ופקח את עיניו במהירות. משנקראו הרופאים לחדר, עיניו של שרון היו שוב עצומות.

   

  "אם יצליח שרון להניע את גפיו באופן עצמוני יעלה הניקוד שלו מעל 8 במדד גלזגו, מה שכבר לא יגדיר אותו 'חסר הכרה'", מוסיף ד"ר פלדמן.

   

  מדד גלזגו מהווה את אחד הפרמטרים החשובים ביותר למצב ההכרה. הוא נמדד בסקאלה של 3 עד 15. חולה מחוסר הכרה המצוי בתרדמת מלאה

  יקבל ניקוד גלזגו של 3, המעיד על תחזית שיקום גרועה ביותר. ניקוד מעל 8 מסמל יציאה ממצב של חוסר הכרה. 

   

  "לא ניתן עדיין לומר בוודאות מה יהיה מצבו של ראש הממשלה", מסביר ד"ר פלדמן, "אולם ללא ספק, פקיחת עיניים מבשרת בהחלט על שיפור נוירולוגי במצבו, ואני מקווה שמגמת השיפור תימשך".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  יש תקווה. אריאל שרון
  צילום: איי אף פי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים