שתף קטע נבחר

במבצע נגד גנבי מתכת נמצאו מנוע מזל"ט וחלקי צוללת

המשטרה פתחה הבוקר במבצע רחב היקף נגד גנבי המתכות בכל רחבי הארץ. בשלל שנתפס: תותח מסוג "דווידקה", שלדת אוטובוס ותחמושת צבאית, 15 חשודים בגניבות מתכת נעצרו

המשטרה פתחה הבוקר (ג') במבצע "מרכבות הפלדה", מדובר במבצע רחב היקף נגד גנבי המתכות, בכל רחבי הארץ. במסגרת המבצע פשטו שוטרי המחוזות ואנשי היחידה הכלכלית על מתחמי מתכות. מהמשטרה נמסר שהמבצע הוא המשך לפעילות שהתקיימה בעת האחרונה, בעקבות מתן עדיפות לנושא, על פי החלטת מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי. המשטרה עצרה החל משעות הבוקר 15 חשודים בגניבת מתכות ועיכבה עשרים נוספים.

  

במהלך התקופה האחרונה חלה עליה חדה במקרי גניבות המתכות והברזל. בין היתר נגנבו מסילות ברזל, גדרות הפרדה, כבלים של חברת "בזק" כבלים וציוד של חברת החשמל, תמרורי מע"צ, ופסלים. כתוצאה מהגניבות נגרמו נזקים לתשתיות המדינה ונגרם נזק כלכלי רב. כמו כן נגנבו מתכות מאנדרטאות ומבתי עלמין שפגעו ברגשות הציבור. ראש אגף המודיעין במשטרה ניצב דודי כהן הנחה את מפקדי המחוזות במשטרה לתת עדיפות, משאבים ואמצעים לטיפול בנושא.

 


השוטרים עורכים חיפוש במגרש מתכות באזור חולון  (צילום: אבי כהן)

 

במגרש באזור קריית אתא נמצא תותח מסוג 'דווידקה', שנגנב על פי הערכה מאתר הנצחה ברמת הגולן. באותו מקום נמצאה גם שלדת אוטובוס ובמשטרה בודקים כיצד הגיע השילדה למקום. במגרש מתכות בחוף שמן בחיפה, נעצר אדם שברשותו אקדח ללא רישיון. באזור עכו עורכים השוטרים פשיטות נוספות.

 

שוטרי מרחב העמקים איתרו במגרש מתכות בואדי ערה, מכשירי קשר צה"ליים, משקפות, ארגזי פעולה, מנוע מזל"ט, כבלי חשמל, תמרורים שנגנבו. במגרש נוסף בכפר יפיע שליד נצרת נמצאו חלק של צוללת, תחמושת צבאית, כמות גדולה של אלומיניום 

 

במסגרת המבצע פשטו 270 שוטרים וקצינים מהיחידה למאבק בפשיעה כלכלית במרחב לכיש פשטו על היישוב שדה עוזיה שליד אשדוד. מהמשטרה נמסר שבשמונה מתחמים שונים ביישוב, בוצעו על פי החשד סחר וגניבת מתכות.

 

בחיפה גילו שוטרים וחוקרי מס הכנסה במגרש ברזל רכב ב.מ.וו חדש, ששוויו כמיליון שקלים, שבו הוחזקו שטרות כסף בסך מאות אלפי שקלים. מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה ניר מריאש, אמר כי אנשיו סופרים כעת את הכסף ושחוקרי מס ההכנסה יפעלו לאיתור מקורו.

 

יחד עם השוטרים משתתפים במבצע קרוב ל-200 חוקרים מרשות המיסים וזאת בשל העבודה שבמקביל מתנהלת חקירה על הפצת חשבוניות פיקטיביות. רשות המיסים חושדת שהמעורבים עוסקים במסחר באמצעות חשבוניות פיקטיביות המהוות כיסוי לרכוש הגנוב. "המבצע מהווה נקודת שיא בטיפול מחלקת החקירות של רשות המיסים עם המשטרה ומטרתו טיפול יסודי בתופעה הגורמת לנזק כלכלי וסביבתי", נמסר מרשות המיסים. עוד נמסר שבחודשים האחרונים פעל צוות חקירה מיוחד של רשות המיסים עם המשטרה בחקירת גניבות המתכת

 

יחידת התביעות של היחידה הארצית לפשיעה כלכלית הגישה לאחרונה 34 כתבי אישום בגין עבירות שונות שבוצעו בסכום זה בכל רחבי הארץ כנגד 48 בני אדם שנאשמים בגניבה או בסחר במתכות. במשטרה אומרים שהמבצע מהווה "טיפול שורש" בתחום גניבת המתכות והברזל.

 

במחוז הצפוני של המשטרה כבר כמעט ורגילים להתמודד עם גניבות מתכת, שלעיתים מתרחשות במקומות לא צפויים. בשבוע שעבר נגנבו אלף בתי מנורה ממצבות מבית הקברות בנצרת עילית. כמה ימים קודם לכן נגנבו שני פסלים מגן הפסלים בתל חי. לפני כשבועיים נגנב פסל יקר ערך מגן הפסלים בחיפה , פסל שמאוחר יותר נמצא. גם פסל של הפסל יגאל תומרקין , במשקל של 2.5 טון, נגנב לפני שבועות אחדים מגן פסלים בדרום. בחודש נובמבר הגיעו גנבי מתכות לאנדרטה של חיילי הצנחנים ליד צומת ביל"ו וגנבו משם לוחיות הנושאות את שמות הנופלים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד ואבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים מחפשים
צילום: אבי כהן
צילום: אחיה ראב"ד
נתן עדיפות לנושא. קראדי
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים