שתף קטע נבחר

יחימוביץ' ניסתה לשכנע: "אני קול חזק"

העיתונאית לשעבר ניסתה לשכנע את מצביעי העבודה לבחור בה בפריימריז, הכחישה טענות לקנאה ותחרות בין הח"כיות ולא פסחה על כלבי הפעילים: "זה מאוד קשה ומפרך, אבל גם מתגמל ומעניין". לא כולם התפעלו מהמתמודדת. ניר יאסיקוב, מתפקד מגבעתיים, אמר: "היא מעוררת אנטגוניזם ומעוררת סלידה בקרב מתפקדים מעדות המזרח"

"קיבלתי מספר על הפנים, 27. אני מקווה שאתגבר על כך". כך אמרה הבוקר (ג') שלי יחימוביץ', המתמודדת בפריימריז בעבודה, בעת שעמדה לצד רבים אחרים בתור בסניף המפלגה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. התור לקלפי היה ארוך בשל תקלה טכנית, והזכיר יותר תור לקופת חולים - מסוג הדברים שיחימוביץ' נהגה לסקר בעברה כעיתונאית, רק שהפעם, היא היתה כבר מהצד השני של המצלמה.

 

צילום וידיאו: דני דגן ודלית שחם 

 

יחימוביץ', אחת המועמדות לתפקיד נשי בכיר במפלגת העבודה, מיהרה לדחות את הטענות על תחרות עם נשים אחרות: "מאז ומעולם כשנשים מתמודדות ישנו רצון ליצור תחרות מדומה. יולי תמיר קיבלה אותי באהבה רבה, בברכה ובשיתוף פעולה, וכך גם חברות הכנסת הנוספות. אסור לשכוח שהשיריון הוא רק הבטחה לייצוג - אבל כל אחת רוצה כוח אותנטי שלה ולא להזדקק לשיריון הזה. יש ארבעה מקומות ריאליים, חצי מהרשימה שלי - נשים".

 

מהרגע בו התעוררה הבוקר יחימוביץ' ועד הגעתה לקלפי היא לוותה בתומכים רבים. הטלפון שלה לא מפסיק לצלצל, רבים מבקשים ללחוץ את ידה ולהצטלם עימה. יחימוביץ', כבר פוליטיקאית משופשפת, לא פוסחת אפילו על הכלבים של הפעילים, בניסיון לקנות את כולם.

 

על התמיכה בה היא מסבירה: "אני קול חזק כי עמדותיי מוכרות. לא נחתתי בלי כלום, אני עיתונאית דעתנית עם השקפת עולם ברורה לכולם, לכן הפוליטיקה היא המשך ישיר של עבודתי העיתונאית האיכפתית והמודעת - לא ככוכבת טלוויזיה, אלא כמי שנאבקת לאותם רעיונות ואותם מאבקים שנאבקתי עליהם גם בתקשורת".

 

אחרי ההצבעה, המשיכה יחימוביץ' לסניפים אחרים של מפלגת העבודה. בגבעתיים היא פגשה את ראש העירייה אפי שטנצלר, בין לבין היא מפרגנת שלא לומר מייחצנת את עופר קורנפלד, מועמד ואיש היי-טק שמצידו בטוח "שהיא תגיע רחוק".

 

לשאלה האם שינתה משהו באופיה או בהתנהגותה במעבר לפוליטיקה היא עונה בחיוך: "ניסיתי לא לסגל שום דבר חדש, גם כשאמרו דברים שלא הסכמתי איתם תהיתי האם לנקוט בנימוס או להתווכח ותמיד עדיפה עליי האופציה השניה, בסופו של דבר תמיד אעמוד על השקפותיי, זה עדיף על כניעה".

 

על המעבר לפוליטיקה היא אומרת: "זה מאוד קשה ומפרך, אבל גם מתגמל ומעניין. לא הייתי מוותרת על הצעד הזה. אני אסירת תודה על המסע הזה, חודש וחצי בקרביים של המדינה לא כעיתונאית אלא כאישיות ציבורית שיכולה לשנות".

 

ואיך אפשר בלי "ארץ נהדרת" שבנתה את דמותה של חלי: "אני לא יודעת, אין לי הסבר אם זה עזר או הזיק. מצד אחד רואים את הדמות שלי על המסך אבל זו לא אני, לכן אנשים צעירים מאוד שנחשפו כך לדמות הזו, ייתכן וזה פגע בי. אין מה לעשות, זו המציאות ואיתה צריך להתמודד".

 

"מעוררת אנטגוניזם"

 

אבל לא כולם מברכים על הצטרפותה של יחימוביץ' למפלגת העבודה. ניר יאסיקוב, מתפקד של מפלגת העבודה מגבעתיים, אמר: "היא מעוררת אנטגוניזם, חייבים פה לשחק אותה כאילו נחמדים לכולם, אבל מאחורי הקלפי אף אחד לא יודע מה קורה באמת. אני חושב שהיא מזיקה כי היא מזוהה עדיין עם מפלגת חד"ש לה הצביעה והיא גם מעוררת סלידה בקרב מתפקדים מעדות המזרח. המבחן יהיה בציבור הרחב כי בסופו של יום אנחנו רוצים שהמועמדים יביאו קולות למפלגת העבודה, במקרה שלה לא נראה לי שכך יהיה הדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצביעה
צילום: דלית שחם
צילום: דלית שחם
מחבקת
צילום: דלית שחם
מפרגנת
צילום: דלית שחם
מומלצים