שתף קטע נבחר

נוער מרצ מחזיר לדהן: "ביצים זה לבישול"

יממה לאחר שחבר הכנסת ניסים דהן מש"ס הודיע לתלמידים המומים בתל-אביב ש"אישה לא יכולה להיות חברת כנסת", בנוער מרצ התאספו להפגנת נגד

כ- 15 מחברי "נוער מרצ" הגיעו אחר הצהריים (יום ד') לירושלמים, כדי להפגין מול משרדי ש"ס ברחוב בית הדפוס בבירה. זאת, בתגובה לדבריו של חבר הכנסת נסים דהן, שאמר אתמול במהלך עימות שנערך בתיכון "אורט סינגלובסקי" בתל-אביב כי "אישה לא יכולה להיות חברת כנסת". 

 

העימות התנהל על מי מנוחות, וכלל עקיצות פוליטיות הדדיות, עד שאחת מהתלמידות שאלה את דהן מדוע ברוב המפלגות יש מקום משוריין לנשים - אך במפלגת ש"ס אין להן כל ייצוג. "זה לא זילזול", הסביר דהן לתלמידה הנבוכה. "אישה יכולה להיות במאה אלף תפקידים אחרים - אבל לא להיות חשופה בחזית הציבורית". התשובה עוררה מחאה בין קהל שומעיו הצעיר. 

 

במרצ הרימו את הכפפה, וכבר היום הגיעו חברי נוער מרצ למשרדי ש"ס בירושלים כשהם מחופשים לאנשי מערות ומחזיקים בידיהם נבוטים ועצמות מפלסטיק. הם אף הביאו עימם סלסלה עם ביצים. 

 

המפגינים נשאו שלטים ועליהם הסיסמאות: "יצאנו מתקופת האבן", "דהן אתה פרימיטיבי", וכן: "צריך ביצים בשביל להיות בכנסת". המשתתפים אף קראו סיסמאות כגון: "שוביניזם נוסח ש"ס - לנו כבר ממש נמאס", וגם "ניסים, ניסים אל תברח, גם אתה תורן מטבח". 

 

"דהן אמר שצריך ביצים בשביל להיות חבר כנסת, אך לדעתנו ביצים נועדו רק לבישול", אמרה ל-ynet אחת המפגינות. "אנו מתכוונים להגיב על כל אמירה דומה של כל הגורמים במערכת הפוליטית. אנו לוחמים נגד אי-השיוויון בחברה וכל אמירה שתחזיר אותנו לתקופת האבן - אנו נהיה שם כדי להגיב עליה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
צריך ביצים? דהן
צילום: זום 77
מומלצים