שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מגיע לכם: כל זכויות צרכני הבריאות באתר אחד

  אתר חדש, שהשיקו עמותת "ידיד" וחברת התרופות פייזר, מגיש מידע מקיף על החוקים והתקנות העוסקים בבריאות בישראל. "המטרה היא להביא את מקסימום המידע הנוגע לזכויות צרכני הבריאות לקהילת גולשי האינטרנט", אומרים היוזמים

  תחת הכותרת "הזכות לבריאות בידיים שלך" הושק השבוע אתר חדש, הכולל מידע מקיף אודות החוקים והתקנות העוסקים בזכויות צרכני הבריאות בישראל. האתר, יוזמה משותפת לעמותת "ידיד" וחברת התרופות פייזר, מצטרף לפרויקט הקהילתי "רק בריאות" הפועל בשנתיים האחרונות.

   

  "מטרת הפרויקט כולו היא להביא את מקסימום המידע הנוגע לזכויות צרכני הבריאות לשטח, לאנשים הנמנים על השכבות החלשות של האוכלוסייה בארץ",

  מרחיב איש "ידיד" רן מלמד. "השלב הראשון כלל פיתוח קורסים וסדנאות בהם נטלו חלק מאות ממתנדבי העמותה ופונים שהגיעו אלינו. הם הוכשרו כמדריכי שטח, והעבירו את הידע שרכשו בסדנאות לצרכנים נוספים. השלב השני הוא השקת האתר".

   

  לקראת ההשקה הופקו גם מדריך מקוצר לזכויות צרכני הבריאות, שכ-5,000 עותקים שלו חולקו במרכזי הזכויות ש"ידיד" מפעילה ברחבי הארץ. "בשנת 2006 אנחנו מתכננים להפיצו במאות אלפי עותקים לכל בית בישראל", מלמד מוסיף. "בנוסף, לצורך עדכון האתר החדש הוכן תדריך משפטי מקיף הכולל את כל המידע האגור בחוקי הבריאות השונים - במיוחד חוק זכויות החולה וחוק ביטוח הבריאות הממלכתי.

   

  "האתר שנחנך זה עתה עומד לרשות קהילת משתמשי האינטרנט", הוא מסכם, "אך מבחינתנו עיקר הפעילות יהיה בתחילה בשטח, באמצעות הפעילים והמתנדבים שהוכשרו לסייע לפונים המגיעים למרכזי הזכויות".

   

   

  • להורדת תדריך משפטי העוסק בחוקי הבריאות בישראל לחצו כאן

   

  • להורדת המדריך המקוצר לזכויות צרכני הבריאות בישראל לחצו כאן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "עיקר הפעילות יהיה בשטח". ניידת זכויות בריאות של "ידיד"
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים