שתף קטע נבחר

מזוז הכריע: חקירת פרשת "סיריל קרן" תימשך

למרות מצבו הרפואי הקשה של ראש הממשלה, אריאל שרון, החליט היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בעצה אחת עם פרקליט המדינה וגורמי משטרה ופרקליטות בכירים, להמשיך בחקירה. זאת, על רקע הטענות שיש לסגור את התיק. הרקע להחלטה: החשודים הנוספים בפרשה, בהם גלעד שרון

חקירת פרשת סיריל קרן תימשך כסדרה - כך הוחלט הערב (יום ד') בתום התייעצות שהתקיימה בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בהתייעצות השתתפו פרקליט המדינה, ערן שנדר, וגורמי משטרה ופרקליטות בכירים.

 

ההתייעצות נערכה בעיקר בשל מצבו הרפואי של ראש הממשלה, אריאל שרון, המהווה גורם מרכזי ועיקרי בתיק, וכן לאור גזר הדין שניתן אתמול במשפטו של הבן למשפחת שרון, עמרי - גזר דין מחמיר במיוחד של תשעה חודשי מאסר.

 

גורמים במשרד המשפטים אמרו כי מקור ההחלטה בטענות

שנשמעו לאחרונה, לפיהן לאור מצבו של שרון הפרשה הגיעה לסיומה ואין טעם להמשיך לחקור. על הרקע הזה מתברר שמזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר, סבורים אחרת. זאת כנראה בעיקר בשל החשודים האחרים בפרשה, בהם גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה.

 

בדיון השתתפו גם המשנה לפרקליט המדינה שוקי למברגר, פרקליטת מחוז תל אביב רות דויד, ראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה ניצב דודי כהן, וראש היחידה הארצית לחקירות הונאה תת ניצב מירי גולן. כמו כן השתתפו צוות הפרקליטים המלווה את הפרשה וצוות החקירה המשטרתי.

 

ההתייעצות נערכה כחלק מהעדכונים השוטפים שמקבלים היועץ והפרקליט בנוגע להתקדמות החקירה. בדיון נאמר כי בהתחשב במצב החקירה ובשל האינטרס הציבורי הגלום בה, יש להמשיך בה עד למיצוייה. כמו כן צויין כי יש לעשות זאת בשל זהות המעורבים וסכומי הכסף שבהם מדובר.

 

חקירת פרשת סיריל קרן, תימשך, אם כן, בעוד ראש הממשלה אריאל שרון שוכב על מיטת חוליו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ובנו עמרי צועד לעבר מאבק משפטי בגזר הדין שניתן לו בבית משפט השלום בתל אביב.

 

סיריל קרן לא נחקר

 

פרשת סיריל קרן, ש"התפוצצה" בהד ציבורי גדול ערב בחירות 2003. משפחת שרון, חשדו אז במשטרה, קיבלה סכומי עתק מהמיליונר הדרום-אפריקני סיריל קרן, במטרה לכסות את החובות שהצטברו מפרשת "עמותות הקש" מהפריימריז ב-99' - אותה פרשה ששלחה את עמרי שרון רק אתמול לתשעה חודשי מאסר.

 

בפעם האחרונה שהתייחס מזוז לפרשה, נודע כי טרם הוחלט האם להמשיך בחקירה. עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז שיגר בינואר מכתב לפעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, ממנו עלה שטרם התקבלה החלטה האם לחקור את איש העסקים סיריל קרן, שביקר אז בישראל.

  

במכתב ששלח עורך הדין רז נזרי, למרזל נכתב: "שאלת הצורך בחקירתו של סיריל קרן מסורה לגורמי החקירה. לא היתה כל החלטה או הוראה להימנע או לא להימנע מחקירת קרן". מרזל פנה בנושא ליועץ ודרש שקרן, שהגיע ארצה כדי לבקר את שרון בבית החולים הדסה עין כרם, ייעצר וייחקר על מוערבותו בפרשה שנקראה על שמו.

  

מהתשובה עלה גם שטרם בואו לארץ, יידע פרקליטו של קרן, עורך הדין דורי קלגסבלד את מזוז על הגעתו לארץ אך הוא לא ביקש ממזוז דבר. מזוז עידכן את פרקליט המדינה, ערן שנדר ואת המשטרה בדבר הגעתו של קרן לארץ ואמר שההחלטה האם לחקור אותו נתונה בידי המשטרה. מזוז הנחה את המשטרה לחקור את קרן, אם תחפוץ בכך, רק לאחר שיבקר את שרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ממשיכים לחקור. מזוז
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
עוד פרשה לפניו. שרון הבן
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
מחוסר הכרה. אריאל שרון
צילום: רויטרס
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
סיריל קרן עם משפחת שרון
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
מומלצים