שתף קטע נבחר

סקר: 41 מנדטים לקדימה, הימין מתחזק

עוד 41 יום יתקיימו הבחירות, וסקר "ידיעות אחרונות" העדכני מלמד על יציבות: קדימה יורדת מעט, אך עדיין נשארת מעל לרף 40 המנדטים. הליכוד (15 מנדטים) והעבודה (20) ממשיכות לדשדש. הימין מתחזק, והאיחוד בין מפד"ל והאיחוד הלאומי מתגלה כצעד נבון: המפלגה המאוחדת משיגה 8 מנדטים. ובינתיים נמשכת ההתגוששות במערכת הפוליטית סביב שאלת העברת הכספים לחמאס

פחות מחודש וחצי נותרו לבחירות: סקר ידיעות אחרונות וד"ר מינה צמח/דחף שפורסם הבוקר (ה') צופה ירידה קלה ל"קדימה" והתחזקות בימין. אילו הבחירות היו מתקיימות היום, היתה קדימה מקבלת 41 מנדטים (ירידה של 2 מנדטים - בסקר האחרון שפורסם קיבלה קדימה 43 מנדטים). העבודה והליכוד ממשיכות שתיהן לדשדש: עמיר פרץ יקבל לפי הסקר 20 מנדטים, ובנימין נתניהו - 15.

 

 

עוד עולה מהסקר, כי האיחוד בימין בין המפד"ל לאיחוד הלאומי היה צעד משתלם מבחינה אלקטוראלית: בסקר הקודם קיבלה האיחוד הלאומי 4 מנדטים והמפד"ל 2. בסקר הנוכחי מתחזק כוחה של המפלגה המאוחדת והיא מקבלת 8 מנדטים. אולי לא מספיק כדי "להחליף את הנהגת המדינה" כפי שהצהיר בני אלון לאחר הההודעה על הרשימה המשותפת, אבל בהחלט גידול מרשים.

 

ש"ס מקבלת 10 מנדטים, אחד פחות מהסקר הקודם, ישראל ביתנו מקבלת 7 מנדטים - גם כן ירידה של מנדט אחד, וליהדות התורה גם כן צופה הסקר ירידה של מנדט אחד ל-5 כסאות בכנסת.  מרצ יציבה עם 5 מננדטים, ולמפלגות הערביות נרשם גידול במנדט אחד והן יקבלו לפי הסקר 9 מנדטים.


הסקר המלא של ידיעות אחרונות ומינה צמח/דחף

 

כל שאר המפלגות על פי הסקר לא עוברות כלל את אחוז החסימה, ולא ייכנסו לכנסת הבאה.

 

תוצאות הסקר, שנערך אמש, מבוססות על תגובותיהם של 830 אנשים, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית היא 4.4%.

 

ובתוך כך, נמשכת ההתכתשות במערכת הפוליטית סביב שאלת העברת הכספים לחמאס: בדיון אתמול אצל שרת החוץ ציפי לבני הוחלט שישראל תסכים

למימון בינלאומי חלופי לרשות הפלסטינית, במקום כספי המיסים והמכס שאת העברתן תקפיא כנראה עם השבעת הפרלמנט בשליטת החמאס ביום שבת.

 

בתגובה נמסר מהליכוד כי "הזיג-זג של ממשלת אולמרט בנושא המדיניות כלפי החמאס והעברת הכספים לחמאס כבר גרם נזקים מדיניים כבדים לישראל.אולמרט משנה דעתו כל יומיים והקו הנוכחי הוא ניסיון למנוע עזיבת מצביעי ימין את 'קדימה'- אחרי הבחירות- ישוב אולמרט לעמדותיו האמיתיות- השמאלניות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. 41 מנדטים
צילום: איי פי
צילום: ירון ברנר
פרץ. 20 מנדטים
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
נתניהו. 15 מנדטים
צילום: איי פי
מומלצים