שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגריר דני איילון יעמוד להליך משמעתי
  בתום החקירה שהתנהלה כנגד השגריר הוא יוזמן להליך משמעתי שתוצאותיו עשויות להיות התראה או נזיפה בלבד. במקביל דחה היועץ המשפטי לממשלה את תלונתו של השגריר נגד סילבן שלום ורעייתו בעניין הפיטורים של מזכירו

  שגריר ישראל בוושינגטון, דני איילון, יעמוד להליך משמעתי, שתוצאותיו עשויות להיות התראה או נזיפה בלבד, בעקבות עבירת משמעת שביצע לכאורה. בתום חקירה שהתנהלה באגף החקירות בנציבות שירות המדינה, הוחלט היום (ד') שאין מספיק ראיות להוכיח שהשגריר עבר עבירות משמעתיות.

   

  בעקבות הפרסומים על התנהגות בלתי ראויה מצד אשת השגריר, אן איילון, כלפי עובדי השגרירות, החלה הבדיקה בנציבות שירות המדינה, אליה צורף גם המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן. במהלך הבדיקה נבדקו הקשרים בין השגריר ואשתו לעובדים. הממצאים שנאספו הוגשו לפרקליט המדינה, ערן שנדר, ולנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

   

  מהחקירה עלה שאיילון ביצע לכאורה עבירות משמעת בשני מקרים. בראשון שבניהם, הוא ערך שיחות עם שניים מעובדי המעון שלו, לקראת הגעתו של חוקר מטעם הנציבות. השגריר זימן את העובדים על-מנת לבדוק מהו היחס לו הם זוכים. במהלך השיחה ביניהם הועלתה האפשרות ששכרם של העובדים יעלה. במקרה השני, הקליט איילון את מנכ"ל משרד החוץ, כאשר הוא שוחח עימם בטלפון על ההחלטה לפטר את מזכירו.

   

  איילון זכאי לשימוע שייערך בפני עו"ד ניצן, בו הוא יוכל להשמיע את טענותיו. לאחר השימוע יועברו ההמלצות לשנדר ולשרת החוץ, ציפי לבני. שנדר והולנדר הסכימו כי במהלך חקירת הפרשה, נחשפו מקרים המצדיקים הפקת לקחים וגיבוש נהלים, בכל הנוגע לבני הזוג של אנשי הסגל הדיפלומטי, עובדים שמועסקים במעון השגריר ועובדים נוספים בשגרירות.

   

  במקביל, לא מצא היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ראיות להתערבותם של שר החוץ לשעבר, סילבן שלום, ורעייתו ג'ודי בנושא פיטוריו של מזכירו של השגריר, לירן פטרזיל. איילון הגיש את התלונה, על נסיון לכאורה מצד השניים לפטר את מזכירו, משום שלא ארגן פגישה בין אשת השר לזמרת מדונה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הליך משמעתי. איילון
  צילום: איי פי
  צילום: שי רוזנצוויג
  יחליט. שנדר
  צילום: שי רוזנצוויג
  צילום: גיל יוחנן
  אין ראיות. שלום
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים