שתף קטע נבחר

"אבו מאזן? שיפסיק לפצח גרעינים על הטריבונה"

השר זאב בוים לא מתלהב מהצהרת התמיכה של יו"ר הרשות במפלגתו, לקראת הבחירות בישראל. השר בראון: "לי חשוב מה אבו מאזן עושה בקשר לעצמו ברשות הפלסטינית"

"אבו מאזן חושב שהוא יושב ביציע כאוהד שמסתכל על הבחירות בישראל כמגרש משחקים. אני אומר לו שהוא לא צופה, אלא שחקן מרכזי. שלא יפצח גרעינים על הטריבונה ושלא יחלק ציונים לאיזה קבוצה בישראל יש יותר סיכוי", כך הגיב שר השיכון והחקלאות, זאב בוים, לידיעה לפיה הביע יו"ר הרשות הפלסטינית את תמיכתו במפלגת קדימה.

 

"הוא צריך לנקות את היבלית שצומחת בדשא של מגרש המשחקים שלו ולפעול לאלתר נגד החמאס", הוסיף השר בוים.

 

 

אתמול אחר הצהריים (ד') כונסו שרי קדימה, מועמדיה הבכירים לכנסת ומובילי קמפיין הבחירות, בלשכת התמ"ת של ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט בירושלים. מטרת הכינוס הייתה לחדד את המסרים המדיניים של קדימה, בעקבות שורה של התבטאויות אשר עוררו סערה ותחושות של זיגזוג במדיניות המפלגה, המחזיקה כיום בשלטון בישראל.

 

במסגרת הדיון ביקש אולמרט מבכיריו ליישר קו בהצהרות הנוגעות לרשות הפלסטינית, העתידה להיות נשלטת על ידי החמאס, בסוגיית המשך דבקותה של ישראל במפת הדרכים ובסוגיית התנאים אותם תובעת המדינה מהפלסטינים בצוותא עם הקהילה הבינלאומית. כמו כן דנו אנשי התנועה בעמדות ישראל בנוגע לגבולות הקבע העתידיים ביהודה ובשומרון, תוך התכנסות אפשרית לגושי התיישבות, במקרה בו הפלסטינים לא יעמדו בתנאי מפת הדרכים. בכינוס לא הוצגו עמדות חדשות, אלא חודדו המסרים המקובלים על ממשלת ישראל.

 

לאחר הדיון אצל אולמרט אמר השר בוים על אבו מאזן: "הוא צריך לקבל החלטות כנשיא העם הפלסטיני. או שהחמאס מקבל את תנאי ממשלת ישראל והקהילה הבינלאומית, או שיירד מהיציע ולא יישב בחיבוק ידיים. יש לו מגרש משלו והכדור מונח אצלו במגרש. אנחנו בבחירות והוא בבחירה אם הפלסטינים יקבלו את ההחלטה הנכונה".

 

שר התשתיות הלאומיות, רוני בראון, התייחס גם הוא להצהרת התמיכה של אבו מאזן בקדימה. "אותי לא מעניין מה אבו מאזן חושב על הבחירות בישראל", אמר ל-ynet. "לי חשוב מה אבו מאזן עושה בקשר לעצמו ברשות הפלסטינית. חשובה לי הנחישות שלו והמחוייבות שלו מכל מה שקורה בעקבות תוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית. אבו מאזן יודע שלא יהיה לו שום שיג ושיח עם רשות פלסטינית חמאסית, אלא אם יתמלאו שלושת התנאים שהציבה מדינת ישראל עם הקהילה הבינלאומית".

 

"עליו להבין שבלי הפסקת דרך הטרור, הכרה במדינת ישראל וביטול אמנת החמאס והכרה בהסכמים ובהתחייבויות אליהם הגיעה הרשות הפלסטינית מול מדינת ישראל לא יתנהל עימו שוםו דיון. גם אבו מאזן יודע, כפי שיודע כל הציבור בישראל, שהפנטזיה של הכוח של ביבי נתניהו ואשליית החיבוקים של עמיר פרץ, לא יביאו את הצדדים לשום מקום. רק המדיניות הנחושה של ממשלת ישראל, תוך מלחמה בלתי מתפשרת בטרור ומתן אופציה מדינית ותקווה על פי מפת הדרכים, הם הפיתרון. מפת הדרכים, בתנאים האמורים, אך ורק היא רלוונטית", אמר בראון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוים. "שיירד מהיציע"
צילום: רויטרס
בראון (מימין). "שיג ושיח - רק אם ימולאו התנאים"
צילום: רויטרס
מומלצים