שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערב יום הזכרון: חרדים התפרעו והבעירו אשפה
  שוטרים שהוזעקו לכיכר השבת נדהמו לראות לובשי שחורים שמחללים את קדושת הזכרון, מבעירים אשפה ומתפרעים. איש לא נעצר אך במשטרה אומרים: אנו רואים את האירוע בחומרה רבה

  דווקא בערב הזה (ב'), ערב שבו ישראל כולה מאוחדת בכאב וזכרון, בחרו כמה עשרות חרדים לחלל את קדושת הזכרון ויצאו להתפרע בכיכר השבת. המתפרעים הבעירו פחים ועגלות אשפה וחסמו את האזור למעבר כלי רכב. כוח משטרה הוזעק למקום וסגר את הכיכר לתנועה למשך זמן מה.

   


   ההצתות (צילום: גיל יוחנן)

   

  במשטרה הבהירו כי הרקע למהומות הוא אמנם יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. גורמים במשטרת ירושלמים אמרו כי הם רואים את האירוע בחומרה רבה. אך למרות זאת, לא נעצרו חשודים. ההתפרעות בערב יום הזכרון לחללי מערכות אירעה גם בעבר, אז נהגו חרדים לצאת ולהצית עגלות אשפה.  

   


   ההתפרעויות (צילום: גיל יוחנן)

   

  באחרונה נתלו ברחבי שכונת מאה שערים פשקווילים עם הכיתוב "ציונים כלבים", "זהירות! ציוני נושך" וגם "החיה הציונית אינה שייכת למין האנושי". המודעות נתלו בידי פלג קיצוני

   בשם "סיקריקים" - המשתייך לנטורי קרתא. במשטרה העריכו כי המודעות נתלו לקראת יום העצמאות ,אך העלו גם אפשרות שנתלו כחלק מהמחאה על מעצרו של ישראל ולס, האב הנאשם בהריגת בנו התינוק בן השלושה חודשים - שכבר שוחרר.  

   

  האב הנאשם בהריגת בנו משתייך לעדה החרדית הידועה כפלג קטן וקיצוני המתנגד לעצם קיומה של מדינת ישראל, ואף מסרב ליהנות מתקציבי מדינה. הסיקריקים נחשבים לפלג הקיצוני ביותר בעדה. על רקע מעצרו התרחשו התפרעויות דומות.

   

  לא רק החרדים ניצלו את יום הזכרון למחאה. גם אלמונים שהתנגדו להתנתקות תלו דגל שחור ברחוב גבעת שאול בירושלים ועליו נכתב: "גוש קטיף ועמונה - לא נשכח ולא נסלח". עוברי אורח  הבחינו בדגל ודיווחו על כך לרשויות.


  פורסם לראשונה 01/05/2006 22:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  התפרעויות והצתות
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  דווקא ביום הזכרון. הטקס בכותל
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים