שתף קטע נבחר

ליברמן: לשפוט ח"כים ערבים כמו בנירנברג

התקפה חסרת תקדים של יו"ר ישראל ביתנו על הח"כים הערבים, בעת נאומו במליאה: "גם בסוף מלחמת העולם השנייה הוצאו להורג במשפטי נירנברג לא רק הפושעים אלא גם משתפי הפעולה עמם. אני מקווה שזה יהיה גורלם של משתפי פעולה בבית הזה". טיבי: ליברמן חצה את כל הקווים האדומים. ח"כ איברהים צרצור הגיש תלונה ראשונה לוועדת האתיקה

"גורל משתפי הפעולה בכנסת צריך להיות זהה לגורל משתפי הפעולה של הנאצים" - כך שב ואמר הערב (יום ה') יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, על הח"כים הערבים. בנאומו בכנסת אמר ליברמן כי יש למצות את הדין עם חברי כנסת ערבים המשתפים פעולה עם האויב ונפגשים עם ראשי חמאס. "גם בסוף מלחמת העולם השנייה הוצאו להורג במשפטי נירנברג לא רק הפושעים אלא גם משתפי הפעולה עמם. אני מקווה שזה יהיה גורלם של משתפי פעולה בבית הזה".

 

הוא הוסיף כי "אנחנו דרשנו שבקווי היסוד יהיה כתוב מפורשות - כל אותם מסיתים ומשתפי פעולה עם הטרור שיושבים בבית הזה - שישאו בכל העונש. כל אלה שממשיכים להיפגש חופשי עם חמאס, ועם חיזבאללה, ונוסעים חדשות לבקרים ללבנון. אלה שרק לפני יומיים הכריזו על יום העצמאות של מדינת ישראל כעל יום הנכבה והרימו דגלים שחורים. יש פקודת הטרור, לפי פקודת הטרור יש למצות את הדין עם כל משתפי הפעולה".

 

צילום: ערוץ הכנסת

 

ח"כ איברהים צרצור (רע"מ-תע"ל) הגיש תלונה ראשונה לוועדת האתיקה על דבריו "החמורים והגזעניים של אביגדור ליברמן מעל דוכן הכנסת נגד ח"כים ערביים". לדבריו, "מדובר בגזענות ובהסתה העלולה לגרום להתרת דמם של הח"כים הערביים".

 

ח"כ ראלב מג'דלה (עבודה) זעם על דבריו של ליברמן, וקרא לעברו קריאות ביניים במהלך הנאום. בתום נאומו של ליברמן אמר מג'דלה: "ליברמן ממשיך לספק סיסמאות גזעניות כדי לפעור תהום בין יהודים לערבים. עם כל הכבוד לו הוא הגיע לפני עשרים שנה לארץ, ואילו אנחנו בנינו והקמנו אותה. הוא לא מכבד הכרעות דמוקרטיות. חברי הכנסת הערבים, חלקם משת"פים לטענתו, נבחרו לכנסת בדיוק כמוהו על ידי מדינת ישראל".

 

ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה לדבריו של ליברמן: "פאשיסטים תמיד נזקקו לגזענות כסם חיים, התבטאות זו של ליברמן היא חציית כל הקווים האדומים. אני מצפה מיו"ר הכנסת להביע עמדה ברורה וחד משמעית נגד התבטאות לא מוסרית זו".

 

ח"כ חיים אורון (מרצ) אמר בתגובה לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו: "התבטאויותיו הגזעניות והחשוכות של ליברמן מספקות נימוק טוב להישארותו מחוץ לקואליציה ומעוררות פליאה מדוע אולמרט חפץ ביקרו. אוי לכנסת ה-17 אם לא תוקיע ותגנה התבטאויות אלה".

 

יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, אמר שליברמן "קושר באופן זוועתי בין עמדות לגיטימיות לבין משפטי נירנברג. אם יש לשפוט מישהו, צריך לשפוט מאפיונרים כמו ליברמן".

 

ממרכז "מוסווא" לזכויות הערבים בישראל נמסר כי "אדם שמשווה בין חברי הכנסת הערבים לנאצים הוא כנראה בור שאינו יודע מה עשו הנאצים לעם שלו. אדם כמו ליברמן הינו בושה לעם היהודי. מתברר שיורג היידר חי בישראל".

 

בעקבות הביקורת הנוקבת, שב ליברמן לדוכן הנואמים וחזר על דבריו: "אין שום הבדל בין הרב הירש לאיברהים צרצור, בין נטורי קרתא לתנועה האיסלאמית, שניהם משתפי פעולה עם הטרור העולמי. אני לא מתכוון לחזור משום מילה, להיפך, אני מתכוון ליישם כל מילה שאמרתי".

 

"למה אין שקל לעולים?" 

 

היום עדיין הביע אולמרט תקווה כי ניתן יהיה לצרף את ישראל ביתנו לממשלה. ליברמן מצדו תקף בנאומו את סדר העדיפויות הלקוי בעיניו של ממשלת אולמרט: "עשיתי תחשיב קצר, קרוב ל-5 מיליארד שקל חולקו בהסכמים הקואליציוניים על 1001 דברים, בין השאר 84 מיליון שקל לפיתוח ושיפוץ מבני דת. אני בעד. אבל למה אין אפילו שקל אחד לבניית מועדון עולים? לא מצאתם בכל התקציב, בכל המיליארדים האלו, אפילו שקל אחד לנושאי עלייה וקליטה? האם זה לא טירוף מוחלט?

  

"זאת בפירוש קואליציה נגד עלייה ואני קורא לכל אותם עולים מחבר העמים שנמצאים ברשימת קדימה - קומו תעזבו. אם יש לכם קצת מצפון, אם יש לכם קצת נאמנות לאותם בוחרים שרימיתם אותם, שיקרתם להם, תקומו ותעזבו - תצביעו נגד הממשלה הזו".  

 

גם יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו תקף את ממשלת אולמרט ואמר בנאומו בכנסת: "מעולם לא היתה ממשלה גדולה כל כך על קואליציה קטנה כל כך. מעולם לא היתה ממשלה בזבזנית כל כך. אפשר לעשות פה פרפראזה על דבריו של צ'רצ'יל - מעולם לא חבו רבים כל כך למעטים כל כך. הרבה כסף כבר הוצא, ועל מה? על ניפוח משרדים, על החזרת משרדים שהבטחתם לבטל. בעניין הזה, לצערי, קדימה כבר הולכת אחורה". 


פורסם לראשונה 04/05/2006 14:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. "משתפי פעולה"
צילום: גיל יוחנן
צילום: חגי אהרון
טיבי. "גזענות כסם חיים"
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל יוחנן
תקף את אולמרט. נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים