שתף קטע נבחר

גופת התינוקת מאשדוד נקברה, המשפחה ב"שבעה"

גורמים מקרב הקהילה החרדית מסרו כי גופת התינוקת, שנחטפה אמש תחת אפה של המשטרה באשדוד, נקברה לפנות בוקר. ההורים קיבלו את ההודעה על הקבורה והחלו לשבת עליה "שבעה"

גופת התינוקת החרדית נקברה, והמשפחה החלה לשבת עליה "שבעה". גורמים המקורבים לחסידות רחמאסטריווקא, החסידות אליה משתייכת משפחת התינוקת שנחטפה באשדוד, מסרו כי התינוקת נקברה בסביבות ארבע לפנות בוקר על ידי חוטפי הגופה. הורי התינוקת לא נכחו בהלוויה ואף אינם יודעים את זהות החוטפים.

 

ההורים קיבלו את ההודעה על הקבורה לפנות בוקר והחלו מיד לשבת שבעה. את ההודעה קיבלה המשפחה מאת רב הקהילה, הרב שמואל דוד גרוס, אשר ערך בצהריים דיון עם רבנים מהקהילה החרדית באשדוד. גם הרב גרוס, שבמהלך הלילה ניסתה המשטרה ליצור עמו קשר, לא קיבל את ההודעה באופן ישיר, אלא על ידי גורמים שונים.

 

לאחר ניסיונות של בירור פרטי מידע באשר לקבורת התינוקת, הן אצל הגורמים הקיצוניים בחברה החרדית והן במשטרה, החליט הרב גרוס לפסוק הלכה ש"אין לצער את המשפחה" והתיר להם לשבת שבעה על הנפטרת. לפי ההלכה, גם אם לא ידוע מקום הקבורה, ניתן לקבל היתר על ידי רבנים לשבת שבעה. לפי הגורמים החרדים, מקום קבורתה הינו "בגדר סוד" שאינו ידוע למשפחה.

 

בשעות הצהריים פירסמו הרב של חסידות בעלז, חיים הורוביץ' ורבה של חסידות גור, הרב שמואל גרוס, גילוי דעת בו נכתב "מה שנעשה ברגע האחרון לא היה בידיעתנו. אנו פעלנו בדרכים המקובלות נגד כל דרך של אלימות ואין זה דרכנו. צריך לפעול בדרך של נועם ושלום". גילוי הדעת פורסם לאחר פגישה של בכירי מרחב לכיש עם הרב גרוס. בנוסף התחייבו הרבנים לקרוא באסיפות שייתקיימו בבתי הכנסת לפעול למען מציאת הגופה. 

 

לפנות בוקר עצרה המשטרה את תושב אשדוד בן 53 החשוד במעורבות בחטיפת הגופה. החשוד נחקר בשעות האחרונות, אך גם חקירתו לא הניבה תוצאות והתקדמות בחקירה. במרחב לכיש שוררת מבוכה רבה מאז ליל אמש, וכוחות המודיעין והמשטרה פעלו כמעט כולם בכל המרחב לנסות ולאתר את גופת הפעוטה. החשוד שוחרר מאוחר יותר.

 

מאז הבוקר מקיים מפקד המרחב, ניצב משנה אפי מור, דיונים נרחבים בעניין, עד כה ללא תוצאות. במקביל גם פעלו במשטרה אצל הגורמים החרדיים באזור בניסיון לאתר את הגופה.

 

מאות חרדים מחו והתפרעו אמש בבית העלמין באשדוד במחאה על הכוונה לערוך בדיקת דם וצילום לאבחון מומים בגופת התינוקת שמתה אתמול לאחר שלא זכתה לטיפול אנטיביוטי נאות. השופטת קבעה כי אם שתי הבדיקות לא יגלו את גורם המוות יוצאו מהגופה דוגמת רקמה. תחת עינם הפקוחה של השוטרים הצליחו חלק מהם לחטוף את הגופה. במהלך ההתפרעויות נפצע קשה אחד השוטרים. 

 

חבר מועצת עיריית אשדוד ונציג אחת הקהילות החרדיות בעיר, משה בורשטיין, ציין כי "מדובר במשפחה חרדית טבעונית שטיפלה בבתה באמצעות תרופות טבעוניות על ידי הומאופט, ולכן ברור שלא היה פה שום חשד לפלילים, כך שמלכתחילה כל פתיחת החקירה בעניין הזה הייתה מיותרת לחלוטין". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
התפרעות החרדים
צילום: אמיר כהן
ויכוח עם השוטרים
צילום: אמיר כהן
מומלצים