שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתו של אולמרט בהפגנת שמאל נגד חלוץ
  פעילי שמאל ובהם גם דנה אולמרט התקבצו בשכונת מגוריו של הרמטכ"ל ומחו על הרג חפים מפשע ברצועת עזה: "חלוץ, דם בני משפחת רלייה על כולנו", קראו. "תושבי צהלה, יש רוצח בשכונה". בארגוני זכויות אדם הסבירו: "חובתה של ישראל לנקוט בכל האמצעים הלגיטימיים כדי להגן על חיי אזרחיה, אולם לא יעלה על הדעת שמדינה ריבונית תפעל בשיטות בלתי חוקיות, שחלקן מגיע לכדי פשעי מלחמה"

  כ-200 פעילי שמאל פתחו הערב (שבת) בתהלוכת מחאה ברחובות שכונת צהלה שבתל אביב, בסמוך לביתו של רב אלוף דן חלוץ. במחאה על הרג האזרחים ברצועת עזה שרו המפגינים: "תושבי צהלה, יש רוצח בשכונה". בין המפגינים היתה גם בתו של ראש הממשלה, דנה אולמרט.


  מפגינים בצהלה (צילום: ניב קלדרון)

   

  המפגינים, ובהם גם ח"כ דב חנין (חד"ש) הניפו דגלים אדומים ושלטים שעליהם נכתב: "כיבושרון כישלון", וכן: "די לרצח אזרחים". הם צעקו לעבר התושבים: "שכנים, תשאלו את חלוץ למה הוא רוצח ילדים וכמה". על שלט אחר נכתב: "חלוץ, דם בני משפחת רלייה על כולנו", ו-"חלוץ רוצח, האינתיפאדה תנצח". כ-30 שוטרים הגיעו לאבטח את המקום, אך לא מנעו מהמפגינים להביע את דעתם. תושבי השכונה, עם זאת, הביעו התנגדות להמלך, וחלקם אף החלו להשפריץ מים על המפגינים מתוך בתיהם.

   

  חמישה ארגונים ישראלים לזכויות האדם פנו במכתב דחוף אל ראש הממשלה ואל שר הביטחון, בדרישה שיפעלו מיידית להפסקת הרג האזרחים הפלסטינים בשטחים, ו"שיעקרו מן השורש את היסודות התורמים להרג זה".


  בגנות חלוץ (צילום: ניב קלדרון)

   

  בפנייתם ציינו הארגונים בצלם, האגודה לזכויות האזרח, הוועד הציבורי נגד עינויים, המוקד להגנת הפרט ורופאים לזכויות אדם, כי "הריגתם של אב, אם וארבעה קטינים חפים מפשע ביום שישי, על חוף ימה של עזה, ככל הנראה על-ידי פגז שירו חיילי צה"ל, היא תוספת קשה לסטטיסטיקה איומה".

   

  על-פי נתוני ארגון בצלם, מאז תחילת האינתיפאדה השנייה נהרגו בשטחים 3,446 פלסטינים בידי כוחות הביטחון, 704 מהם מתחת לגיל 18. לפחות 1,647 מההרוגים לא לקחו חלק בלחימה בעת שנהרגו (לא כולל 246 בני אדם שהיו יעד להתנקשות מכוונת). "נתונים אלה הם תוצאה מצטברת של מדיניות ישראל, המתבטאת בהרחבה בלתי חוקית של הוראות הפתיחה באש, עמימות ומסרים כפולים, הפרת עיקרון הפרופורציונליות והעדר חקירות עצמאיות", נמסר.

   

  בארגוני זכויות האדם הסבירו עוד: "אכן, חובתה של ישראל לנקוט בכל האמצעים הלגיטימיים העומדים לרשותה כדי להגן על חייהם ועל ביטחונם של אזרחיה, לנוכח התקפות של ארגונים פלסטינים. אכן, התקפות אלו המכוונות נגד אזרחים מהוות פשע מלחמה שאין להצדיקו. אולם לא יעלה על הדעת שמדינה ריבונית תפעל בשיטות בלתי חוקיות, שחלקן מגיע לכדי פשעי מלחמה".

   

  הארגונים שבו והזכירו כי אחת החובות המרכזיות המוטלות על ישראל על-פי המשפט ההומניטרי הבינלאומי, היא למזער את ההשלכות של פעולות צבאיות על האוכלוסייה האזרחית, ולהבטיח את חייהם ואת ביטחונם של האזרחים הפלסטינים, גם בעת לחימה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בתו של אולמרט בהפגנת שמאל נגד חלוץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  דנה אולמרט מפגינה
  צילום: ערוץ 10
  צילום: ניב קלדרון
  מחאה בצהלה
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: גיל יוחנן
  חלוץ. הפגנה בגינה
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: ניב קלדרון
  בגנות הרג חפים מפשע
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: ניב קלדרון
  ח"כ חנין
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: רויטרס
  גופות בני המשפחה בעזה
  צילום: רויטרס
  מוצר השנה
  מומלצים