שתף קטע נבחר

דלק US: עסקאות בארה"ב ב-54.4 מיליון דולר

לאחר שרכשה בשבוע שעבר 43 תחנות תדלוק, מרחיבה החברה את מערך בתי הזיקוק ומערך ההפצה ורוכשת ציוד ונכסים ב-54.4 מיליון דולר

דלק US הולדינגס מקבוצת דלק של יצחק תשובה מרחיבה את מערך הזיקוק וההפצה שלה. החברה חתמה היום (ד') על הסכם עם חברות מקבוצת PRIDE - L.P מטקסס, לרכישת מספר נכסים עבור בית הזיקוק ומערך השיווק שלה, תמורת כ-54.4 מיליון דולר.  

  

הנכסים שנרכשו כוללים בין היתר שני טרמינלים לשיווק מוצרי דלק באבילין ובסאן-אנג'לו טקסס, 7 צינורות להולכת מוצרי דלק שאורכם כ-114 מיל, המקשרים הן בין הטרמינלים של החברה והן את בסיס חיל האוויר האמריקני - Dyess ומיכלים לאחסון מוצרי דלק בעלי קיבולת כוללת של כמיליון חביות.

 

בנוסף רכשה החברה את פעילות שיווק מוצרי הדלק של קבוצת PRIDE הכוללת שיווק של 21 אלף חביות ביום באמצעות שני הטרמינלים שבבעלות הקבוצה, טרמינל נוסף באלדו טקסס, וטרמינלים נוספים ברחבי טקסס. דלק US רוכשת בנוסף את זכויותיה של קבוצת PRIDE לרכישה של עד 27,350 חביות ביום של מוצרי דלק, בכפוף לחוזי ההספקה הקיימים של PRIDE.

 

בין הנכסים גם מתקני זיקוק שונים הממוקמים בסמוך לטרמינל באבילין והכוללים גם מתקן לעיבוד נפט גולמי, וכן מגוון גדול של ציוד נוסף.

 

הרכישה תמומן, בשלב זה, מכספי ההנפקה שבוצעה במאי השנה ומיתרות המזומנים של החברה. השלמת הרכישה, הצפויה להשפיע על רווחיות החברה, אמורה להתרחש בתוך 60 יום.

 

מרחיבה פעילות בטקסס

 

בכוונת דלק US להשתמש בחלק מהציוד בכדי לשפר את ביצועי בית הזיקוק שבבעלות החברה בטיילר טקסס. בנוסף, לדלק US תישמר אופציה ל-10 שנים לרכישת השטח עליו ממוקמים מתקני הזיקוק באבילין.

 

לדברי עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל דלק US, "רכישת הטרמינלים ופעילות השיווק של מוצרי הדלק, יאפשרו לנו להרחיב משמעותית את מערך ההפצה למוצרי דלק בשווקי נישה חדשים במערב טקסס. אני צופה כי הרכישה תביא לשיפור גם בסינרגיה שבין עסקי הזיקוק לבין תחנות התדלוק וחנויות הנוחות של החברה, כיוון שהיא צפויה להגדיל את יכולתה של דלק US לבצע עסקאות החלפה של מוצרי דלק."

 

בשבוע שעבר הודיעה החברה כי רכשה 43 תחנות דלק וחנויות נוחות מחברת Fast Petroleum מדלטון, ג'ורג'יה, תמורת כ-46 מיליון דולר. את העסקה מבצעת דלק US באמצעות החברה הבת MAPCO Express.

 

במסגרת העסקה רכשה דלק US את זכויות הבעלות ב-30 תחנות וכן זכויות שכירות ב-13 תחנות נוספות. תחנות הדלק וחנויות הנוחות ממוקמות בצפון מערב ג'ורג'יה ובדרום מזרח טנסי, הנמצאים בסמוך לאזורי הפעילות של דלק US כיום. העסקה תמומן מכספי ההנפקה שביצעה החברה במאי השנה ומיתרות המזומנים של החברה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל דלק US הולדינגס
מומלצים