שתף קטע נבחר

נתניהו בחיפה: לנהוג כמו במשבר הטילים בקובה

בביקור הזדהות עם העיר המופגזת אמר יו"ר האופוזיציה שאסור להשאיר את נסראללה עם האצבע על ההדק. ישראל כץ: להכניס כוחות קרקעיים ללבנון

"אנחנו צריכים לנהוג כמו ארצות הברית במשבר הטילים בקובה ". כך אמר היום (ג') יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, במהלך ביקור הזדהות בחיפה, שערכו ראשי תנועת הליכוד עם ראש העיר, יונה יהב. 

 


בנימין נתניהו ויובל שטייניץ היום בחיפה (צילום: דורון גולן)

 

נתניהו הוסיף ש"היעד שלנו צריך להיות סילוק מקורות האש. לא רוצים להשאיר את נסראללה עם האצבע על ההדק. צריך להמשיך בפעולה גם בלי גיבוי בינלאומי". ח"כ סילבן שלום אמר כי "אזור חיפה הוא יעד אסטרטגי ממעלה ראשונה עבור האויב. חלון הזמן של צה"ל מצטמצם. כבר מגיעות משלחות, ואין לנו הרבה זמן. אני לא שולל פריסת כוח בינלאומי לטווח קצר בדרום לבנון, כדי שהלבנונים יפרסו כוחות".

 

ח"כ ישראל כץ אמר שעל צה"ל להיכנס ללבנון לזמן קצר. "אני לא בטוח שניתן להשיב היעדים שלנו בלי כניסה קרקעית ללבנון. לא יכול להיות שצהל לא תכנן כניסה. אם כבר כתשנו בלבנון, אז אפשר גם להיכנס ולעשות את העבודה, מבלי להישאר שם הרבה זמן"

 

יו"ר האופוזיציה אמר במהלך הדיון במליאת הכנסת על המצב הגבול הצפון, שנערך אתמול: "לא נסכים לספוג עוד, לא נסכים עוד לעבור בשתיקה על רצח אזרחינו. ישראל תנצח כי עם ישראל כולו מאוחד עתה סביב צה"ל וזרועות הביטחון. כולנו מסתכלים עתה הישר בעיניו של רב המרצחים, מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, ואומרים לו: 'זרעת רוח ועכשיו תקצור את הסופה'".

 

בהמשך דבריו אמר נתניהו ש"חיזבאללה שם לו מטרה לרצוח את אזרחי ישראל ולמעשה, לרצוח את מדינת ישראל כולה. חיזבאללה הוא גרורה של הטרור האיסלאמי הבינלאומי, טהרן היא מקור ההשראה והמנוע העיקרי שלו, וסוריה היא תחנת המעבר".

 

במהלך הסיור אמר ל-ynet ח"כ יובל שטייניץ, כי "החלטת צה"ל להפסיק לפני כשנתיים את פרוייקט 'נאוטילוס', שנועד ליירט רקטות קטיושה, הייתה טעות בשיקול דעת". הוא הוסיף כי בעבר הוקצה תקציב בסך 250 מיליון דולרים לפרויקט. "אני מקווה שכעת, כשהתברר עד כמה העורף הישראלי חשוף לטילים קצרי טווח, הוא יחודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
שלום. חלון הזמן מצטמצם
צילום: דורון גולן
צילום: אי פי איי
קנדי. המודל של ביבי
צילום: אי פי איי
מומלצים