שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קרבות קשים בגזרה המערבית; חייל צה"ל נהרג
  מחבלי חיזבאללה ירו טיל נגד טנקים לעבר רכב משוריין שפעל בכפר דבל הסמוך לבינת ג'ביל שבדרום לבנון. סמל ראשון פיליפ מוסקו ממעלה אדומים נהרג וחמישה חיילים נפצעו קל. מספר חיילים נפגעו גם בתקריות לפנות בוקר במרחבי הכפרים עיתרון ולבונה. הותר לפרסום שמו של ההרוג השלישי בהיתקלות אתמול בבינת ג'ביל: סמ"ר במילואים נועם מאירסון

  ליל קרבות קשה בגזרה המערבית: סמל ראשון פיליפ מוסקו, בן 21 ממעלה אדומים ששירת כפראמדיק בחטיבת הצנחנים, נהרג בחילופי אש עזים שהתנהלו הלילה (ג') עם מחבלי חיזבאללה בכפר דבל, מערבית לבינת ג'ביל שבגזרה המערבית בדרום לבנון. חמישה חיילים נפצעו באורח קל בתקרית.

   

  הכוח נפגע לאחר שטיל נ"ט נורה אל עבר הרכב המשוריין בו נסע. כוחות של צה"ל פינו את הפצועים אל בית החולים. הודעות נמסרה למשפחות הנפגעים.

   

  מחבלי חיזבאללה השתמשו גם הפעם באמצעי הלחימה שגרם למירב הנפגעים בצה"ל - טיל נגד טנקים משופר, ככל הנראה מסוג "פאגוט". הטיל נורה לעבר רכב משוריין מסוג "פומה" בו היו מספר חיילים מכוחות המעטפת של הפעילות, ביניהם גם אנשי רפואה.

   

  "לחיזבאללה יש מגוון טילים משופרים וכאשר טיל מסוג זה נורה לעבר רכב משוריין, לא ניתן למנוע פגיעה לחלוטין. לרוב הכלי נפגע באופן לא קשה והחיילים נותרים מוגנים. יש מקרים שהתוצאה קשה יותר ונצטרך לתת על כך את הדעת", אמר גורם צבאי ל-ynet.

   

  חדר מלחמה - סיקור נרחב ב-ynet מכל החזיתות


  אזור הקרבות

   

  מחבלים נרדמו - ונשבו

   

  לפנות בוקר נפגעו מספר חיילים גם בתקרית בין כוח צה"ל לחיזבאללה בכפר לבונה שבגזרה המערבית. בהמשך התנהלו חילופי אש גם במרחב הכפר עיתרוּן שבאותה גזרה.

   

  במהלך הפעילות הלילה הרגו כוחות צה"ל שבעה מחבלי חיזבאללה. שניים נהרגו בפעילות הכוחות בכפר רמיה בגזרה המרכזית. מחבל אחד נהרג בעיירה בינת ג'ביל וארבעה אחרים נהרגו במהלך פעולה של יחידה מובחרת בגזרה המערבית. מצה"ל נמסר גם כי הושמדו שבעה מטולי רקטות שהיו במשאית שנשאה אמצעי לחימה. בנוסף, שבה כוח צה"ל במהלך הלילה חמישה מחבלי חיזבאללה במרחב בינת ג'ביל. שניים מן המחבלים נשבו בשעה שנרדמו על כלי הנשק שלהם.

   

  במקביל תקף הלילה חיל האוויר כ-80 יעדים בלבנון. בין המטרות שהותקפו: 42 מבנים של ארגון חיזבאללה, למעלה מ-30 צירי גישה ושישה משגרי רקטות.

   

  אתמול: 3 חיילים נהרגו בבינת ג'ביל

   

  הבוקר הותר לפרסום שמו של ההרוג השלישי בהיתקלות עם מחבלי חיזבאללה בבינת ג'ביל - סמל ראשון במילואים נועם מאירסון, בוגר ישיבת הסדר בן 23 מירושלים. בהיתקלות נהרגו גם רס"ן יותם לוטן מבית השיטה וסמל-ראשון משה (מלקו) אמבאו, בן 22 מלוד, לוחם מכוח צנחנים. לפחות חמישה מחבלים נהרגו במקום.

   

  בתקרית נוספת נפצעו קצין ושני חיילים באורח בינוני בחילופי אש עם מחבלי חיזבאללה בכפר חולא, בגזרה המזרחית. במהלך חילופי האש הרג הכוח ארבעה מחבלים שהיו בבית ששימש כמחסן תחמושת.

   

  בתוך כך, החליט הקבינט הלבנוני אמש פה אחד על פריסת צבא לבנון בדרום המדינה עם יציאת כוחות צה"ל מהשטח. על

   פי ההחלטה, 15 אלף חיילים יתפרסו בדרום לבנון, במקום בו היו בעבר מוצבי חיזבאללה. שר ההגנה הלבנוני, אליאס מור, הבהיר כי גם חיזבאללה הביע הסכמתו להסדר.

   

  הצבא הלבנוני, המורכב משיעים ברובו, נתמך על ידי נשיא לבנון אמיל לאחוד הנחשב אנטי-אמריקני. לאחוד, רמטכ"ל בעברו, נחשב לבעל ברית של ארגון חיזבאללה. בלבנון אמרו כי למרות הפריסה, אין מניעה שחיזבאללה ישוב לפעול אם לא תחול התקדמות בנושא חוות שבעא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חילופי אש. הלחימה נמשכת
  צילום: רויטרס
  בינת ג'ביל. קרבות מרים
  צילום: איי פי
  מומלצים