שתף קטע נבחר

פרס: אסור לשקוע כעת במלחמות היהודים

הממשלה מתכנסת לאשר את הסכם הפסקת האש. המשנה לראש הממשלה אמר לפני הישיבה כי "אלו זמנים קשים בהם צריך לאחד את הלבבות". שר התמ"ת, אלי ישי, על מדיניות ישראל לאחר הפסקת האש: "להפוך לגל אבנים כל כפר בלבנון ממנו תיזרק אבן"

לקראת הקרב הפוליטי, ביום שאחרי: ממשלת ישראל מתכנסת היום (א') כדי לאשר את החלטת מועצת הביטחון להפסקת האש בדרום לבנון. בטרם נכנסו לישיבה התייחסו השרים לקולות השונים שנשמעו ביממה האחרונה נגד ההסכם ובין היתר אמר המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס: "אסור לנו לשקוע שוב במלחמות יהודים ובמלחמות גנרלים. אלו זמנים קשים בהם צריך לאחד את הלבבות ולפעול יחד כדי לשקם את הגליל והצפון כולו".

 

חדר מלחמה - סיקור נרחב ב-ynet מכל החזיתות

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שלח בפתח הישיבה את תנחומיו למשפחות הנופלים וברכת החלמה לפצועים. "לב כולנו עם חיילי צה"ל בכל מקום שהם נמצאים", אמר אולמרט, לאחר היממה הקשה ביותר במלחמה בה נהרגו 24 חיילים. הוא הוסיף כי ביקר בצוותא עם שר הביטחון עמיר פרץ אצל משפחות החטופים ועידכן אותן במאמצים שנעשים לשחרור בניהן. לפני כשעה שר הביטחון עמיר פרץ ואנוכי נפגשנו עם שמפחות גולדווסר ורגב שבניהם אודי ואלדד הינם בני ערובה בידי החיזבאללה.


ישיבת הממשלה הבוקר (צילום: פלאש 90)

 

ראש הממשלה הודיע הבוקר לשרי הממשלה כי "ימונה בכיר שיופקד על הטיפול בסוגיית החיילים החטופים". אולמרט אמר את הדברים במהלך סקירה על החלטת מועצת הביטחון. דבריו של אולמרט נאמרו בעקבות הביקורת המוטחת בהסכם שאינו מביא לשחרורם לאלתר של אלדד רגב ואהוד גולדווסר ואינו מתייחס כלל לשחרורו של גלעד שליט.

 

סגן ראש הממשלה ושר התעשייה המסחר והתעסוקה, אלי ישי, אמר לפני הישיבה כי "אם תיזרק אבן מכפר בלבנון צריך להפוך את הכפר לגל אבנים. אם תנחת ולו רקטה אחת מלבנון לאחר הסכם הפסקת האש - יש לפגוע בתשתיות חשמל, דלק ואחרות בלבנון. אינני סומך על חיזבאללה שיקיים את הסכם הפסקת האש".  

 

"מול צבא גרילות התשובה היא אחת - לשטח כפרים"

 

"אנחנו ממשיכים לגרום לסניורה לפעול ליישום הפסקת האש על ידי פגיעה בתשתיות של חשמל, מים, דלק ועוד", הוסיף ישי. "רק כך הוא יבין שעליו לפעול. מול צבא גרילות התשובה היא אחת - לשטח כפרים והתשובה השניה לשטח תשתיות". בהתייחסו להחלטת 1701 אמר ישי כי יש לחזקה מרגע שהתקבלה: "קופי ענאן לא אוהד ישראל גדול ואין זה סוד. מה שאני צופה הוא שחיזבאללה ימשיך מחר בפיגועים".

 

שר התיירות, יצחק הרצוג, אמר כי הסכם הפסקת האש הוא פרק חדש בלבנון, אשר ייצור את התשתית לסדר חדש במדינה. "אני מקווה ומאמין שאנו צפויים להגיע לרגיעה בגבול הצפוני", אמר. השר הרצוג שלל את הטענה לפי המשך הלחימה

 לאחר אישור הסכם הפסקת האש הינו מיותר ועלול לגבות מחיר דמים חסר תועלת: "צריך להימנע מהרטוריקה הזאת. חיילינו אינם מתים לשווא, צה"ל מחסל תשתיות טרור ומכין את השטח לכוח הרב לאומי כדי להביא לרגיעה".

 

מלבד אישור ההסכם, ישמעו השרים בישיבת הממשלה סקירות מפי הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, באשר להרחבת פעולת צה"ל בלבנון. כמו כן יעלה שר האוצר, אברהם הירשזון, את הצורך בקיצוץ מיידי של התקציב לשנה הנוכחית בשישה אחוזים מכל משרדי הממשלה.


פורסם לראשונה 13/08/2006 09:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוריאל הרשקו
פרס. לאחד כוחות
צילום: אוריאל הרשקו
ישי. להפוך לגל אבנים
צילום: ששון תירם
צילום: רויטרס
אולמרט. צפוי לאשר את ההסכם
צילום: רויטרס
מומלצים