שתף קטע נבחר

אולמרט: לא ננהל משא-ומתן עם ציר הרשע

ראש הממשלה סייר אחר הצהריים במראר והתייחס להצעות לפתוח במו"מ עם סוריה: "יש כאלה שאומרים שיש לחבק את בשאר אסד. אני אומר בצורה ברורה, בואו לא נשכח את אלפי הטילים שנפלו כאן בחודש האחרון. כולם עברו דרך דמשק". הדברים באו על רקע אמירת השר דיכטר ש"תמורת שלום אמת עם סוריה, ישראל יכולה לרדת מרמת הגולן"

לא למשא ומתן עם אסד: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר היום (ב') במהלך ביקור בכפר מראר שבצפון כי "ישראל לא תנהל משא ומתן עם מי שנותן חסות לטרור ומי שהוא חלק מציר הרשע". הוא הוסיף: "יש כאלה שאומרים שיש לחבק את בשאר אסד. אני אומר בצורה ברורה, בואו לא נשכח את אלפי הטילים שנפלו כאן בחודש האחרון. כולם עברו דרך דמשק וחלקם אף יוצרו בדמשק. חלק מהטילים נפלו אף כאן במראר".

 


אולמרט ברמב"ם (צילום: לע"מ)

 

בהמשך דבריו אמר אולמרט מתי ישראל תקיים משא ומתן עם סוריה. "אעשה זאת רק כאשר סוריה תשתנה בצורה יסודית, רק אז משא ומתן יהיה אפשרי. השינוי שלהם צריך להיות מהותי בכל סוגיית התמיכה הגלויה בטרור. כשאני אומר תמיכה בטרור אני מתכוון לחיזבאללה שמקבלים בין היתר טילים נגד טנקים ולחמאס", אמר ראש הממשלה.

 

ראש הממשלה דיבר בכפר עם ראש המועצה המקומית, חברי מועצת היישוב ונכבדי העדה הדרוזית בישראל, כשמלווה אותו חבר הכנסת מגלי והבה מקדימה. ממראר יצא אולמרט לבקר את פצועי המלחמה בבית החולים רמב"ם בחיפה.

 

דברי אולמרט אחר הצהריים באים בניגוד להצעה שהעלה הבוקר השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בראיון לגלי צה"ל. בראיון לתוכנית "מה בוער" הצהיר השר ש"תמורת שלום אמת עם סוריה, יכולה ישראל לרדת מרמת הגולן".

 

במהלך הלחימה נהרגו במראר צעירה ונערה. ב-4 באוגוסט נהרגה מנאל עזאם (27) ושני תושבים נפצעו קשה, מפגיעה ישירה של רקטה בשני בתים. שבוע וחצי קודם לכן נהרגה דעאא עבאס (15), מפגיעת רקטה בסלון ביתה.

 

מוקדם יותר ביקר אולמרט בקריית שמונה. ביקורו של ראש הממשלה בעיר לא הסב אושר גדול לתושבים, שמלקקים את פצעי המלחמה ומנסים להתמודד עם עסקים בקריסה ובתים הרוסים.

 

חברי מועצת העיר וראשי מועצות אזוריות שנפגשו עמו לא חסכו בביקורת על הממשלה. "התושבים היו מופקרים", אמרו לו, "ראוי שתדע את זה". אחד מהם, יגאל בוזגלו, הטיח בו: "אדוני ראש הממשלה, איפה הייתם? למה לא דאגתם לנו?". ראש מועצת מבואות חרמון, בני בן-מובחר, טען בין היתר שהכבאים פעלו בצפון לאורך כל המלחמה ללא אפודי מגן, ונתן זאת כדוגמה להפקרה.

 

בסוגיית ועדת החקירה, אמר אולמרט: "היום או מחר היועץ המשפטי לממשלה יגיש המלצות, ונראה באיזו מתכונת צריך לבדוק את הצללים - אך גם להציג את האורות. נדע להפיק את הלקחים כדי לחזק את מדינת ישראל ולהצעידה קדימה". כשעתידו הפוליטי מונח על כף המאזניים, אמר ראש הממשלה בנימה אישית: "התמודדתי עם מציאות כזאת כמו של הקטיושות בעיריית ירושלים. אספנו חלקי גופות ברחובות, ואני מבין ומרגיש את כל הכאב הזה. אנו חיים איתו כבר הרבה שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט היום בצפון
צילום: איי אף פי
צילום: חגי אהרון
דיכטר. תמורת שלום אמת
צילום: חגי אהרון
מומלצים