שתף קטע נבחר

צעדת המילואימניקים: ועדה ממשלתית = כסת"ח

לדברי חיילי המילואים, המשתתפים בצעדת המחאה מתל-אביב לירושלים, צעדי המחאה יוחרפו אם תקום ועדת חקירה ממשלתית. "אנחנו דורשים שתקום ועדת חקירה ממלכתית ולא כזו שתחפה על המנהיגים"

מחאת המילואימניקים נמשכת. שישה חיילי מילואים, שלחמו בלבנון, המשיכו היום (ב') בצעדת המחאה, שהחלה אמש בכיכר רבין בתל-אביב. הצועדים, המתכוונים להגיע לירושלים, קוראים להתפטרותם של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון, עמיר פרץ, והרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ.

 

אחד ממארגני הצעדה, יגאל בן עמי, אמר ל-ynet שאם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יכריז על הקמת ועדת חקירה ממשלתית צעדי המחאה יוחרפו. "אם תוקם ועדה כזו אנחנו נחריף את המחאה, לא נהיה יותר ילדים טובים. אנחנו נחסום צירים, נחסום את הכניסות לירושלים, לתל אביב ולחיפה, אנחנו נשבית את המדינה. אנחנו נלך עד הסוף. אנחנו דורשים שתקום ועדת חקירה ממלכתית ולא ממשלתית ש'תכסת"ח' על המנהיגים. גם חצי מהשרים כבר רוצים ועדת חקירה ממלכתית", אמר בן עמי.


חיילי המילואים בדרך לירושלים  (צילום: אוריאל הרשקו)

  

הבוקר המשיכו החיילים בצעידתם בדרך בורמה לכיוון ירושלים, לאחר שהמשטרה לא אישרה להם לצעוד בכביש ירושלים-תל אביב. בשעות הצהרים צפויים חיילי המילואים להגיע למחלף שער הגיא, שם ינוחו בשל החום הכבד הצפוי בשעות אלו. אחר הצהריים תמשך הצעדה לכיוון מחלף שורש, שם ישהו בלילה. מחר בערב יצעדו חיילי המילואים לבנייני האומה בירושלים.

 

גם בתנועה לאיכות השלטון לא מתרשמים מהקמת ועדת חקירה ממשלתית. דובר התנועה, שוקי לבנון, אמר כי "התנועה לאיכות השלטון תמשיך בשביתת הרעב. אין שום קיצורי דרך ושום פשרות. אנחנו נשבות רעב עד שתהיה ועדת חקירה ממלכתית ועד שימולאו יתר הדרישות".

 

חבר אחר בתנועה, שי שוהמי, אמר ל-ynet: "ועדה מהסוג הזה היא וועדת בדיקה ולא חקירה. לוועדת חקירה ממשלתית אין מספיק סמכות כדי לבצע את החקירה הכלל-מערכתית הנחוצה במקרה שלפנינו. גם אמון הציבור בוועדה הוא מרכיב מאוד חשוב, ולא יכול להיות שראש הממשלה ימנה ועדה שאמורה לחקור גם אותו. בנוסף, הדו"ח של הוועדה ימסר לממשלה, וזו יכולה להעלים חלקים ממנו בטענה של חיסיון ביטחוני ועוד סיבות שונות".

 

משלחת של המטה הציבורי להחזרת החטופים ונציגי משפחותיהם תגיע היום למאהל מחאת המילואימניקים בירושלים ותבקש מראשי המילואימניקים להפסיק ליום אחד, ביום חמישי הקרוב, את מחאתם ולמקד את מאבקם בהשבת החיילים החטופים. ביום חמישי תתקיים עצרת ההזדהות עם החטופים בכיכר רבין ונציגי המטה הציבורי מקווים שראשי המילואימניקים ייעתרו לבקשתם לאחד שורות ולהירתם למאבק להשבת החטופים ביום זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוריאל הרשקו
חיילי המילואים בדרך לירושלים
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים