שתף קטע נבחר

הבוקר: רעש אדמה בינוני ברחבי ישראל

אזרחים רבים באזור מישור החוף וירושלים דיווחו כי חשו ברעידת האדמה הקלה סמוך לשעה שמונה בבוקר. לא ידוע על נזק או נפגעים. מהמכון הסייסמולוגי נמסר כי הרעידה הייתה בעוצמה 4.4

רעש אדמה קל הורגש היום (שבת) באזור ירושלים ומישור החוף בשעה שמונה לערך, במשך מספר שניות. לא דווח על נזק או נפגעים. מוקד הרעש היה באזור בקעת הירדן, בעוצמה של 4.4 בסולם ריכטר (עוצמה בינונית).

 

רעידת האדמה הורגשה באזורים רבים בארץ. מלבד ירושלים דיווחו תושבים רבים מאזור המרכז כי חשו ברעש - מרעננה, דרך פתח תקווה, רמת גן ותל אביב, ועד לראשון לציון ונס ציונה. חלק מן האזרחים סיפרו כי הבחינו בחפצים שנעו בבתיהם במהלך רעש האדמה אולם כאמור, לא דווח על נזקים באף אחת מן הערים.

 

לפני מספר חודשים הורגשה רעידת אדמה קלה בעוצמה של 3.2 דרגות בסולם ריכטר באזור בקעת הירדן. גם אז לא דווח על נפגעים או על נזק. רעידת אדמה בעוצמה של 3.1 דרגות בסולם ריכטר התרחשה בתחילת השנה בשעה 16:06 בקרבת הבקעה, כ-30 קילומטרים צפונית לים המלח, כך מסר המכון הגיאופיזי לישראל. מהמכון נמסר כי לא ידוע על נפגעים או על נזק.

 

לפני שנה בדיוק, בערב ראש השנה, התרחשה רעידת אדמה בעוצמה בינונית של 4 בסולם ריכטר אשר הורגשה בכל רחבי הארץ. מוקד הרעש היה 30 קילומטר צפונית לים המלח, בבקעת הירדן.

 

ד"ר יואב סרנה, יו"ר איגוד המהנדסים, אמר אז ל-ynet כי אותה רעידה הייתה "נהדרת, משתי סיבות: הסיבה הראשונה היא הנדסית. כל רעידת אדמה משחררת אנרגיה, אם מתרחשות רעידות אדמה קטנות לעיתים קרובות - הסבירות לרעידת אדמה גדולה הולכת ויורדת ואם לא נגרם נזק ברעידות הקטנות-אנחנו מרוויחים. האנרגיה המצטברת בבטן האדמה משתחררת, וככל שיהיו יותר רעידות גדולות - יותר אנרגיה תשתחרר"

 

לדבריו, "המדינה פשוט לא ערוכה לרעידה הגדולה. יש כל מיני תוכניות מתאר למינהן אבל שום דבר לא נעשה. המבנים שנבנו אחרי שנת 1995 מוכנים לרעידות כי אז השתנה התקן ובמקרה של רעידה גדולה הם ינזקו אבל לא יתמוטטו ויהוו סכנה, אבל רב המבנים במדינה נבנו לפני והם לא יעמדו ברעידה גדולה. המדינה חייבת להשקיע כסף במיגון בתי חולים ומבני ציבור שצריך בשעת חירום".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
רעש אדמה
צילום: דני סלומון
צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל
אזור ירושלים. הרעידה הורגשה בשמונה בבוקר
צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל
מומלצים