שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשש לניגוד עניינים, הפעם במינוי נחום אדמוני
  שום דבר לא הולך בקלות לראש הממשלה, בדרך להקמת ועדת הבדיקה עליה הכריז. כעת מתברר כי בעת שהיה שר התמ"ת, מינה אולמרט את נינה אדמוני, אשתו של יו"ר הוועדה, לשלוש משרות אמון בשירות הציבורי

  עוד ניגוד עניינים בוועדות הבדיקה? נינה אדמוני, אשתו של יו"ר הוועדה לבדיקת הדרג המדיני במלחמת לבנון, מונתה בעבר על ידי אהוד אולמרט לשלוש משרות בשירות הציבורי בעת שהיה שר התעשייה המסחר והתקשורת. 

   

  על אחד המינויים של נינה אדמוני פורסם ב-ynet לפני כשבועיים. אשתו של אדמוני מונתה ב-2004 בהמלצת שר התקשורת דאז וראש הממשלה כיום, אהוד אולמרט, לחברה במועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. אדמוני התפטרה מהתפקיד לאחר שבועיים בגלל חששה מניגוד אינטרסים בזמן המכרז בין זכייניות הערוץ השני, בשל היכרותה עם אחד מבעלי המניות של "טלעד". בלשכת ראש הממשלה הדגישו לאחר בדיקה עם ראש הממשלה כי אין בינו לבין בני הזוג אדמוני כל קשרי חברות או ידידות.

   

  בנוסף דווח היום (א') בגלי צה"ל כי היה זה אולמרט שמינה אותה לשתי משרות אמון נוספות - אחת כדירקטורית בחברה ממשלתית ותפקיד נוסף כמשקיפה מטעם משרד התמ"ת בוועדה העוסקת במתן היתרים להעסקת עובדים זרים לחברות זרות בישראל. בנוסף, משמשת נינה אדמוני כנציגה של החברה האמריקנית SGI הנמצאת בקשרי מסחר עם חברת "בואינג".

   

  אותה חברת "בואינג" הייתה גם הסיבה לפסילתו של אחד מחברי הוועדה, דוד עברי, בשבוע שעבר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. האחרון הודיע כי הוא אוסר על מינויו של עברי כחבר הוועדה בטענה לניגוד עניינים, זאת משום שהוא משמש

   כנציג "בואינג" בישראל. בנוסף אליו נפסלה גם חברותו של ידידיה יערי, מנכ"ל רפא"ל. השניים, טען מזוז, עובדים מול ממשלת ישראל ומערכת הביטחון.

   

  נינה אדמוני סירבה להגיב לפרסומים.

   

  היום היה אמור אולמרט להביא את הרכבי הוועדה לבדיקת הדרג המדיני לאישור הממשלה בישיבתה השבועית, אולם החליט שלא לעשות זאת, בשל מחלוקות משפטיות על כתב המינוי ומנדט הוועדה והסמכויות אשר יוענקו לה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נחום אדמוני. טעם לפגם?
  צילום: צביקה ישראלי, לע"מ
  צילום: דודי ועקנין
  אולמרט. גם היו"ר ייפסל?
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים