שתף קטע נבחר

66%: קצב צריך ללכת; פרס שוב מוביל - בסקר

שני-שלישים מהישראלים קוראים לנשיאם להתפטר. עוד בסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף": הציבור רוצה את פרס, השאר הרחק מאחור. בין המועמדים של אולמרט: אלי ויזל

משה קצב צריך להתפטר כבר עכשיו - כך חושבים שני-שלישים מהציבור הישראלי, עם פרסום המלצת המשטרה להגיש נגד נשיא המדינה כתב אישום בגין החמורה שבעבירות המין - אונס.

 

סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בראשות ד"ר מינה צמח, שנערך אמש (יום ג') בקרב מדגם מייצג של 502 נשאלים, מעלה כי 66% מהציבור סבורים שקצב צריך ללכת. 24% השיבו שאין לפי שעה צורך בהתפטרותו. השאר נמנעים.

 

אם אכן יילך קצב, מי יחליפו? בהתבטאות נדירה רמז אמש ראש הממשלה אולמרט, בדרכו לביקור במוסקבה, כי היה מעדיף נשיא "לא פוליטי", קרי: דמות ממלכתית שתבוא מבחוץ, לא מהכנסת או מאחת המפלגות. בבורסת השמות כבר נזרקו מועמדים רבים, בהם אישי ציבור בהווה ובעבר, סופרים, חתני פרס ישראל ועוד. בימים האחרונים עלה גם שמו של הסופר וחתן פרס נובל לשלום, אלי ויזל, כמועמד אפשרי מטעמו של אולמרט.

 

סקר "דחף"

בחן גם את סוגיית הירושה. במקום הראשון מופיע מי שהפסיד במפתיע לקצב בסיבוב הקודם, הלוא הוא השר שמעון פרס (קדימה), עם 42% תמיכה. אחריו, עם 16%, מיקם הציבור את הרב ישראל מאיר לאו, רבה הראשי של העיר תל-אביב ולשעבר הרב הראשי לישראל. ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), לשעבר יו"ר הכנסת, נמצא במקום השלישי, עם 10%.

 

הבאים בתור, לפי הסקר: פרופ' אמנון רובינשטיין - 7%, עמוס עוז - 4%, ח"כ קולט אביטל (עבודה) - 3% והתעשיין אלי הורביץ - 1%. 17% השיבו "אף אחד" או "לא יודע". אולם את הנשיא, כידוע, לא יבחר הציבור כי אם 120 חברי-הכנסת. ובבית המחוקקים, בינתיים, מסתמן יתרון דווקא לרובי ריבלין.   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראשון בסקרים: פרס
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
בכנסת זה נראה אחרת: ריבלין
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
האיש של אולמרט? אלי ויזל
צילום: רויטרס
מומלצים