שתף קטע נבחר

מקורבי פרס: כדאי לריבלין לפרוש מהמירוץ

בסביבתו של המשנה לראש הממשלה מעודדים מהרוח הגבית שהעניק הערב אולמרט לפרס, כאשר אמר כי הוא מועמד מתאים לנשיאות. על המועמד רובי ריבלין אמרו: "בסוף יאלצו אותו לפרוש מהמירוץ כדי שלא יתבזה. הוא איש טוב, אבל הוא מדבר על ימין קיצוני ושטחים"

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, לא ייכנס להתמודדות על נשיאות המדינה - כך מדגישים הערב (ד') מקורביו בשיחה עם ynet - אולם אם יובטח לו רוב ברור בכנסת הוא יאות להתמנות לתפקיד. אחר הצהריים קיבל פרס רוח גבית מראש הממשלה, אהוד אולמרט, אשר אמר במוסקבה כי המשנה שלו הוא מועמד מתאים ביותר.

 

"אם יביאו לו את זה (הבטחת התפקיד) על מגש של כסף והוא יצטרך לבוא לשקם את מוסד הנשיאות, הוא יבוא", אמר אחד ממקורביו של המשנה לראש הממשלה.

 

בסביבתו של פרס אמרו הערב כי התחושה היא ש"דברים זזים", וכי מתחילה להיווצר מציאות שבה הוא יוכל לזכות לרוב בכנסת, אם יתבצעו מהלכים פוליטיים נכונים. "במקום רובי ריבלין הייתי מוריד מועמדות", הוסיף אחד ממקורביו של פרס ל-ynet. "בסוף יאלצו אותו להוריד את המועמדות, כדי שלא יתבזה. הוא איש טוב, אבל הוא מדבר על ימין קיצוני ושטחים. הוא לא בקונצנזוס כמו שמעון. וחוץ מזה, מי יודע מי זה רובי ריבלין בעולם?".

 

בהתייחס לדבריו של ראש הממשלה אתמול, לפיהם עדיף מועמד לא-פוליטי במקומו של קצב, אמרו מקורבי פרס: "שמעון לא כעס, הוא רק התפלא כששמע מה אמר אולמרט. הוא לא הבין מאיפה הגיע כל הקטע הזה על הכרה ממלכתית. האם יש מישהו שיש לו יותר הכרה ממלכתית מאשר שמעון?".

 

אנשיו של פרס הביעו, עם זאת, ספק כי התמיכה שהביע הערב ראש הממשלה באולמרט מספיקה כדי ליצור מצב בו פרס ייבחר. "צריך לבדוק מה עוד צריך כדי שיהיה רוב ברור ומוצק", אמר אחד המקורבים למשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
שמעון פרס
צילום: דודי ועקנין
מומלצים