שתף קטע נבחר

פעילי ימין חוזרים להפגין מול בית האלוף נווה

בעקבות צווי ההרחקה למספר פעילים והכוונה לפנות מאחזים, יפגינו מספר תנועות ימין קיצוני מול ביתו של אלוף פיקוד מרכז. איתמר בן גביר: "אם לדנה אולמרט מותר להפגין מול חלוץ, גם לנו מותר"

פעילי הימין חוזרים להפגין נגד אנשי הצבא והערב (א') הם יתייצבו מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה, זאת על רקע הכוונה לפנות מאחזים והוצאת צווי ההרחקה לחלק מן הפעילים. "אנחנו לא שוללים נקיטת צעדים נוספים כנגד קצינים נוספים בצבא", אמרו ל-ynet.

 

האלוף נווה יהיה אחראי על נושא פינוי המאחזים ביהודה ושומרון, שעלה לאחרונה שוב על סדר היום. נווה הוא גם זה שחתום על הוצאת כעשרים צווי הרחקה כנגד פעילי ימין. חלק מן הצווים הוצאו עוד לפני מלחמת לבנון השנייה ובעקבותיהם העתיקו מספר פעילי ימין את מקום מגוריהם ונאלצו לעבור אל תוך תחומי הקו הירוק. לטענתם, מדובר בצווים אנטי-דמוקרטיים שנכפו עליהם מבלי שיתאפשר להם להגן על עצמם.

 

בין הארגונים שיפגינו היום מול ביתו של נווה: נוער למען ארץ ישראל, נשים בירוק, שנית גמלא לא תיפול, חזית יהודית לאומית וחוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי. מבחינת המפגינים הערב תהיה זו ירית הפתיחה ובמקביל הם קוראים "להציף" את מכשיר הפקס במשרדו של האלוף נווה ואת מכשיר הטלפון הנייד שלו ולשם כך הם אף פרסמו את המספרים הרלוונטים.

 

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, אמר ל-ynet לקראת ההפגנה הערב: "אינני רואה כל פסול בהפגנה מול ביתו של נווה. אם דנה אולמרט (בתו של ראש הממשלה) יכולה להפגין מול הבית של הרמטכ"ל, אין שום סיבה שהמשטרה תמנע מאיתנו להפגין מול ביתו של נווה".

 

בשבוע שעברפורסם ב-ynet על פגישה בין מספר פעילים מוכרים מהימין הקיצוני, הנערכים לאפשרות שמועצת יש"ע תגיע להסכם עם המדינה על פינוי מאחזים מרצון. תושב גב ההר שבשומרון אמר בעקבות אותה פגישה: "ברור לנו שאי אפשר לסמוך

 על אנשי מועצת יש"ע. את אותם תרגילים שהם עשו לנו בהתנתקות הם ימשיכו לעשות גם עכשיו, מצד אחד הם יעשו קולות של זאבים, אבל בסתר כשלא יראו אותם, הם מתחבקים עם חלוץ וסוגרים דילים עם אולמרט".

 

פעיל אחר, מגבעה בדרום הר חברון, אמר באותה פגישה שצריך ללמוד ממה שקרה בפינוי המבנים בעמונה בחודש פברואר השנה. "בפינוי עמונה שמנו את אנשי מועצת יש"ע בצד וניהלנו את המאבק. כך גם צריך להיות כאן, לתת ליו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן ולדוברת אמילי עמרוסי לדבר בתקשורת, אבל בשטח מי שצריך לקבוע - זה אנחנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף נווה. הפגנה מול הבית
צילום: עידו ארז
צילום: דודי ועקנין
איתמר בן גביר. גם בפקס ובטלפון
צילום: דודי ועקנין
צילום: רויטרס
פינוי מאחזים. המאבק מתחיל עכשיו
צילום: רויטרס
מומלצים