שתף קטע נבחר

הפרקליטות: דברי ליברמן על הח"כים הערבים כשרים

המשנה לפרקליט המדינה השיב לח"כ טיבי, שטען כי יש לנקוט הליכים פליליים נגד ח"כ ליברמן, כי דבריו אינם בגדר עבירת הסתה לאלימות או הסתה לגזענות. ליברמן אמר מעל דוכן הכנסת, כי "גורל משתפי הפעולה בכנסת צריך להיות זהה לגורל משתפי הפעולה של הנאצים"

אין מקום לנקוט בהליכים פליליים נגד השר הטרי אביגדור ליברמן על התבטאויותיו בכנסת. כך הודיע היום (ה') המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בתשובה לפנייתו של ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל).

 

ליברמן השווה את חברי הכנסת הערבים למשתפי הפעולה עם הנאצים, כשאמר כי "גורל משתפי הפעולה בכנסת צריך להיות זהה לגורל משתפי הפעולה של הנאצים". לאחר מכן פנה טיבי ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז "בדרישה לפתוח בחקירה מיידית בגין עבירות על החוק המונע הסתה וגזענות". טיבי אמר אז כי "דברים אלה הם התרת דמם של הח"כים הערבים ועל כן הוא הסית לאלימות ולשפיכות דמים".

 

עו"ד שי ניצן ציין בתשובתו: "לאחר שבחנו את תמלול דבריו של ליברמן, הגענו למסקנה כי אין מקום לנקוט בהליכים פליליים נגדו. בדיקת הדברים מעלה כי הם אינם בגדר עבירת הסתה לאלימות או הסתה לגזענות". בתשובתו הוסיף כי "למסקנה זו הגענו אף הסתייגותנו מתוכן הדברים".

 

נוסף על תוכן הדברים שאינו מהווה עבירה, ציינו בפרקליטות כי לחברי הכנסת מוקנית חסינות רחבה מאוד על ביטויים שהתבטאו במהלך מילוי תפקידם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
טיבי. התירו את דמינו
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. חסינות רחבה
צילום: גבי מנשה
מומלצים