שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפט רמון: הפרקליטות לא רוצה תקשורת
  מחשש שפרטים אודות מבנה משרד ראש הממשלה ייחשפו בפני הציבור, טוענים בפרקליטות המדינה כי יש לערוך את המשך הדיונים במשפטו של השר לשעבר חיים רמון בדלתיים סגורות. מנגד טוענים פרקליטי רמון: "הפרקליטות רוצה לכסות על מעשיה"

  האם ייעתרו שלושת שופטי בית משפט השלום לבקשת הפרקליטות, לקיים את המשך הדיונים במשפטו של השר לשעבר חיים רמון בדלתיים סגורות? הפרקליטות הפנתה היום (א') בקשה בעניין זה לבית המשפט, מחשש שפרטים אודות מבנה משרד ראש הממשלה ייחשפו בפני הציבור ובכך תיגרם סכנה ביטחונית.

   

  התובעת במשפט, אריאלה סגל אנטלר, כתבה בבקשתה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות: "קיים חשש שעקב מיקום ההתרחשויות בתיק זה (משרד ראש הממשלה), יזלגו לידיעת הציבור פרטים לגבי נושאים שיש בהם משום פגיעה בביטחון המדינה".

   

  פרקליטיו של רמון מבקשים כי הדיון יתקיים בדלתיים פתוחות וסבורים שעיתוי קביעת העמדה של הפרקליטות יום לפני דיוני המשפט, קשורה קשר הדוק לחשיפת מעשי שיבוש משפט בימים האחרונים.

   

  "יותר מאשר הפרקליטות רוצה להגן על בטחון המדינה היא רוצה לכסות על מעשיה", טוענים פרקליטיו של רמון. כשהעידה המתלוננת ה' בדלתיים סגורות, הכניסו עורכי דינו של רמון לאולם דגם מוקטן של משרד ראש הממשלה שהיה מכוסה, והוצג מאחורי פרגוד. גורמים בפרקליטות מסרו כי כל פרט הקשור למשרד ראש הממשלה ומבנה המשרד חסוי מבחינה בטחונית. 

   

  מחר צפויים להעיד בבית המשפט גדי שמני, המזכיר הצבאי ושולה זקן, ראש הלשכה של ראש הממשלה. 

   

  ככלל מתקיימים דיוני המשפט בדלתיים פתוחות, אלא אם כן מעידה המתלוננת בעבירות מין. זאת מפאת חיסיון על פרטיה האישיים. רמון הצהיר כי הוא מסכים שעדות המתלוננת תפורסם עוד בטרם תישמע עדותו בבית המשפט, וזאת "כדי לחשוף בפני הציבור את הפער הגדול בין מה שפורסם בתקשורת ויוחס לו, לבין מה שהמתלוננת מייחסת לו בעדותה". בדבריו מתכוון רמון לפרסומים שונים מהם עלה כי לכאורה התנפל על המתלוננת, השכיב אותה בכוח על שולחן ונישק אותה. 

   

  בתוך כך נודע ל-ynet שעו"ד נבות תל-צור הצטרף לצוות ההגנה במשפט רמון בעקבות האירועים של השבוע האחרון. לטענת מקורביו של רמון, ההצטרפות שלו להגנה היא על רקע השיבושים לטענתם במשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים