שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: ועדת חקירה להאזנות הסתר

בעקבות פרשת רמון: הכנסת אישרה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת האזנות הסתר שמבצעת המשטרה. ח"כ יחימוביץ' ביקרה את ההחלטה: "הקמת הוועדה נועדה לגונן על צמרת השלטון"

הכנסת אישרה היום (ד') את הצעתו של יושב ראש ועדת החוקה של הכנסת, מנחם בן ששון (קדימה) להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת האזנות הסתר שמבצעת המשטרה. ההצעה עברה ברוב של 35 תומכים מול תשעה מתנגדים.

 

יוזמתו של בן ששון, עליה פורסם לראשונה ב-ynet, באה בעקבות הדיווחים של פרקליטות המדינה וההערות שהעירה שופטת בית המשפט, חיותה כוחן, על ההאזנות שנעשו ללא הצדקה וללא זיקה ישירה בחקירתו של ח"כ חיים רמון.

 

ח"כ בן ששון הסביר את חשיבות הקמת הוועדה. "מה שקרה בפרשת רמון מעמיד אותנו בפני אבסורד. מהפרשה עולה בצורה ברורה שהיה פה כשל ואסור לחכות לעוד שכאלה. אני לא שקט בנושא הזה, שכן מתברר שיש הסכמה כמעט אוטומטית בין מערכת המשפט למשטרה לבצע האזנות סתר".

 

הוא הוסיף כי "הנושא הזה צריך להטריד גם את הציבור כי בעולם בו אנו חיים מה נשאר לנו מצנעת הפרט פרט לגופנו ולדיבור. מה משמעותה של שיחה אינטימית, עיסקית או סודית אם היא חלק מהאזנת סתר?".

 

חברת הכנסת שלי יחמוביץ' (עבודה) אמרה כי הקמת הוועדה נועדה לגונן על צמרת השלטון בלבד ולשגר מסר מאיים למשטרה. "חבל שנושא כה חשוב עולה בנסיבות כה בלתי ענייניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ בן ששון. יוזם ההצעה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
ח"כ יחימוביץ'. מגינים על השלטון
צילום: גבי מנשה
מומלצים