שתף קטע נבחר

עדות: בני סלע תכנן את הבריחה לפרטי פרטים

עובדת עיריית תל-אביב בשם רווחה יוספי היתה האדם האחרון שראה את האנס הסדרתי בני סלע ומעדותה בשיחה עם ynet מתברר עד כמה תכנן סלע את המעשה. "הוא לבש את המכנסיים החומים של השב"ס מעל למכנס ג'ינס, נראה מאוד מבוהל ואני לא זוכרת שהיו לו אזיקים". נשים בתל-אביב חוששות לצאת בערב מהבית: "מפחיד להסתובב כאן עכשיו. נשמור על עצמנו יותר"

הפחד חזר לרחובות תל-אביב: האנס הסדרתי בני סלע תכנן כנראה את בריחתו מבית המשפט בתל-אביב לפרטי פרטים - כך עולה מעדותה של עובדת עיריית תל-אביב בשם רווחה יוספי, שהיתה האחרונה שראתה אותו וניסתה לתפוס אותו. "הוא לבש את המכנסיים החומים של השב"ס מעל למכנס ג'ינס", סיפרה ל-ynet. "ראיתי אותו ממרחק של בערך חמישה מטרים, ואז - מאחורי השיח, הוא הפשיל את מכנסי השב"ס ונשאר עם הג'ינס". עוד מתברר כי סלע פיברק זימון לדיון בבית הדין לעבודה, שלא היה ולא נברא.

 

יוספי, שהתגייסה לחיפושים מיד עם היוודע הידיעה על הימלטותו, לא ראתה בסביבתה ולו שוטר אחד לרפואה כאשר הבחינה בו בגן הציבורי בשדרות דוד המלך: "חייגתי ל-100, וסיפרתי להם שאני רואה אותו. רצתי אחריו וניסיתי לתפוס אותו. הוא המשיך ישר לכיוון חניון בין שני הבתים ובחור דתי שהיה שם צעק לי 'למה את רצה אחריו'. הוא היה מאוד מבוהל ואני לא זוכרת שהיו לו אזיקים. אני לא זוכרת שראיתי שוטרים בגינה. היו שם רק קשישים ופיליפינים. ארבע דקות אחרי שצלצלתי למשטרה, הגיעו למקום שוטרים, הביאו כלב, ועל המכנסיים היה רשום 'בני סלע'". 

 

על-פי עדותה של רווחה, כנראה מדובר במקרה מתוכנן לחלוטין. במשטרה בודקים כעת האם העתירות הרבות שהגיש לבית המשפט נועדו לבדוק כיצד המערכת עובדת ולנצל שעת כושר כדי להימלט מהכלא. "אני מקווה מאוד שיתפסו אותו", מסכמת רווחה.  

 

הכל החל בשעה 9:00 בבוקר, כאשר סלע נמלט מחניון בית המשפט ברחוב וייצמן 1 בתל-אביב. כמה שעות אחר כך אותרו מכנסיו ברחוב דוד המלך 34. אישה שחיפשה אחרי האנס הבחינה בו מחליף את מכנסיו בגן ציבורי, ודיווחה מיד למשטרה. השוטרים הגיעו לאחר שנמלט.

 

מאות שוטרים פשטו על אזור בית המשפט בתל-אביב והם עורכים סריקות מבית לבית ומדירה לדירה. ברחובות העיר מפטרלים פרשים וגם אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר מסייעים בחיפושים, כשממעל מרחף מסוק משטרתי.


פרשים ברחבי תל-אביב (צילום: ניב קלדרון) 

 

מפחדות להסתובב ברחוב

נשים רבות בתל-אביב ולא רק בה חשות מאוימות עם בריחתו של האנס הסדרתי, בני סלע, שהצליח להימלט הבוקר מידי השוטרים במרכז תל-אביב. ליאת, בת 18, מתגוררת בתל-אביב ולדבריה בריחתו של האנס משנה את המציאות ברחובות העיר: "מפחיד להסתובב כאן עכשיו. נשמור על עצמנו יותר, אבל לא נשנה הרגלים בצורה דרסטית. מה שכן - נראה לי שנימנע מלצאת בערבים בחושך לבד". ליאת הדגישה כי חוסר האחריות של המשטרה מקומם אותה.

 

הדס, בת 24, אינה גרה בתל-אביב, אבל גם היא חוששת: "זה קצת מפחיד, אבל אני מקווה שהם יתפסו אותו כמה שיותר מהר. למזלי אני לא גרה בתל-אביב. כששמעתי על זה בחדשות, לפני שיצאתי מהבית, אמרתי לעצמי 'וואי, בדיוק עכשיו אני צריכה להסתובב באמצע העיר'. עם זאת, לא אשנה את סדר היום והפעולות שלי".


מסוק משטרתי בשמי תל-אביב (צילום: עופר עמרם)

 

גם נטלי, בת 17 וחצי, הודתה שבריחתו של סלע מפחידה אותה: "ברור שאני מפחדת. אנס מסתובב ברחובות תל-אביב - אז ברור שאפחד. בלילה יהיה יותר מפחיד להסתובב מבדרך כלל".

 

אבל יש מי שמפגינות שלווה, לפחות בפומבי. הדס מלך, תושבת העיר, לא חושבת שלפי שעה יש סיבה לדאגה: "אם בעוד שבוע עדיין יחפשו אותו - זה יתחיל להלחיץ אותי. אני מקווה שאני יכולה לסמוך על המשטרה". לני רוזנצוויג, צעירה בשנות ה-20 לחייה העובדת בבית קפה באזור כיכר רבין, הביעה את אמונה המוחלט במשטרה: "אני חושבת שעוד היום ימצאו אותו. אני לא מפחדת כי אני מספיק חזקה פיזית. אני לא בן אדם שנלחץ מהר". גם דפנה, שישבה באחד מבתי הקפה באזור כיכר רבין, נשמעה רגועה למדי: "זה לא ממש מפחיד אותי".

  

שרון מייבסקי, דוברת מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, הגיבה לבריחתו של סלע: "אנחנו קודם כל כואבות את הכאב של הנפגעות שלו - שבטח חשות כך עכשיו כשהוא ברח. אני מאוד מקווה בשביל כולם שמשטרת ישראל תעשה את עבודתו ותתפוס אותו". מייבסקי ציינה כי יש גם סימבוליות עצובה במועד בריחתו של סלע. לדבריה "זה סמלי ביותר שהאנס הסדרתי הזה ברח יום לפני ה-25 בנובמבר - היום הבינלאומי נגד אלימות כלפי נשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנמלט. בני סלע
צילום רפרודוקציה: ירון ברנר
צילום: אבי כהן
רווחה יוספי ושוטר
צילום: אבי כהן
צילום: עופר עמרם
הדס מלך. כרגע - אין סיבה לדאגה
צילום: עופר עמרם
נתיב בריחתו של סלע בת"א
צילום: ניב קלדרון
מכנסיו של בני סלע
צילום: ניב קלדרון
מומלצים