שתף קטע נבחר

ח"כ בשארה לארדן: "לך תזדיין"

בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, בנושא הפסקת כהונת ח"כ התומך או מזדהה עם ארגון טרור, אמר ח"כ בשארה לעמיתו מהליכוד: "לך תזדיין". לאחר שיו"ר בלד הוצא מהאולם, החליטו חברי הוועדה שלא לאשר את ההצעה

דיון סוער נערך היום (ג') בוועדת החוקה של הכנסת, שדנה בהצעת החוק לפיה תופסק כהונת חבר הכנסת התומך או מזדהה עם ארגון טרור. ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) אמר ליו"ר בל"ד, ח"כ עזמי בשארה "לך תכהן בסוריה", ובתגובה ענה לו בשארה "לך תזדיין אתה". ח"כ ארדן פנה בתלונה לוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות הדברים שנאמרו בוועדה.

 

הדיון נערך בעקבות הצעת החוק שהגיש ח"כ זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל). ח"כ אורלב ניסה להתמודד במהלך דבריו עם קריאותיהם של חברי הכנסת הערבים, שלא איפשרו לו לנמק את טיעוניו. לאחר דבריו של ח"כ בשארה, הוא הוצא מהאולם על-ידי יו"ר הוועדה, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה). כעבור שעתיים נערכה הצבעה ובסופה החליטו מרבית חברי הקואליציה להתנגד להצעת החוק.

 

בתום הדיון אמר ח"כ אורלב כי "רוב חברי הוועדה תמכו בהצעת החוק בקריאה טרומית, אבל האג'נדה האישית של ח"כ בן ששון העבירה אותו על דעתו וגרמה לו לבצע מחטף בהצבעה".

 

ח"כ בשארה אמר בתגובה לדברים: "זה אינו, לא היה ולא יהיה סגנוני, אך ההתעסקות האובססיבית בח"כים הערבים היא אנטי-דמוקרטית, לא מוסרית ולא קולגיאלית. נמאס לנו להצטדק ולהגן על עצמנו מול אנשים קטנים שאין לנו הערכה אינטלקטואלית או מוסרית אליהם".

  

הצעת החוק של ח"כ אורלב נולדה לאחר שחלק מחברי הכנסת הערבים נפגשו עם בני משפחה של חברי פרלמנט מהחמאס המתגוררים במזרח ירושלים, וצברה תאוצה לאחר מספר התבטאויות של ח"כים ערבים שלא גינו את חטיפת החייל והביעו תמיכה להתנגדות הצבאית של החמאס.

 

כשהגיש ח"כ אורלב את הצעת החוק בחודש יולי, הוא אמר ל-ynet: "או שחברי הכנסת הערבים שמתאפקים ובולמים את עצמם לפני הבחירות ימשיכו לסתום את הפה, או שהחוק יגביל אותם. אני לא מוכן לקבל מצב שחבר הכנסת בשארה עומד מעל בימת הכנסת ולא מוכן לגנות חטיפת חייל שמתבצעת בגבולות הבינלאומיים המוכרים של שישראל. אני לא מוכן שח"כ איברהים צרצור (רע"מ-תע"ל) ייפגש עם שרי החמאס ויעודד אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
ח"כ בשארה. הוצא מהאולם
צילום: ניב קלדרון
צילום: קובי קנטור
ח"כ ארדן. הצעה לבשארה
צילום: קובי קנטור
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורלב. ההצעה לא עברה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים