שתף קטע נבחר

דגן: ההרתעה שלנו נפגעה, הביטחון של אסד גובר

בדיון בוועדת חוץ וביטחון אמר ראש המוסד כי אין אינדיקציה שסוריה חותרת לשלום. לדבריו, "חל שינוי אסטרטגי בדמשק ומעתה הם יגיבו על כל מה שנראה להם כהתגרות ישראלית והם מוכנים לקחת יותר סיכונים מול ישראל". הוא הזהיר כי "יש התארגנות של אל קאעידה, שסימן את המאבק בישראל כיעד מרכזי"

ראש המוסד, מאיר דגן, אמר היום (ב') בסקירתו בפני ועדת חוץ ובטחון בכנסת כי "אין כרגע אינדיקציה להגמשת העמדות הסוריות ולחתירה שלהם לשלום". לדבריו, סוריה מתחמשת ומחמשת את החיזבאללה בקצב מהיר ופועלת להפיל את ממשלת סניורה ולערער את הנוכחות האמריקנית בעיראק.

 

לדברי דגן, "ההרתעה הצבאית של ישראל נפגעה במלחמה, ולכן הביטחון העצמי של אסד גובר. חל שינוי אסטרטגי בסוריה ומעתה הם יגיבו על כל מה שנראה להם כהתגרות ישראלית והם מוכנים לקחת יותר סיכונים מול ישראל מאשר בעבר".

 

לגבי האיראנים, הוא אמר שטהראן חותרת ליכולת גרעינית, "יש לה בעיות טכניות שעדיין לא פתרה אך לא מופעל עליה כרגע לחץ בינלאומי". הוא הזהיר כי יש התארגנות של אל קאעידה שסימן את המאבק בישראל כיעד מרכזי. לדבריו, "אם עיראק תתפורר ההשפעה של אל קאעידה על המשטרים המתונים תלך ותגבר".

 

בעניין המצב בלבנון אחרי המלחמה, אמר כי "חיזבאללה נשאר בדרום לבנון, לא פירק את נשקו, הוא חי בהבנה עם הצבא הלבנוני בעניין נוכחותו בדרום לבנון ויש מקומות שצבא לבנון לא יכול להיכנס אליהם. חיזבאללה מתחמש בטילים ללא הפרעה, חלקם הציב מצפון לליטני והוא פועל בכל הכוח לבטל את הסכם 1701".

 

חבר הכנסת אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר בעקבות סקירתו של של ראש המוסד, מאיר דגן, בוועדת החוץ והביטחון כי " ישראל עומדת מול איומים ביטחוניים קשים". חבר הכנסת איתם הוסיף כי "דרושה הנהגה שתפסיק להשלות את האזרחים ותאפשר לצה"ל להחזיר את השליטה הביטחונית לידיו".

 

כזכור, אתמול אמר גורם בכיר מאוד בלשכת ראש הממשלה ל-ynet כי "התנאים לפתיחה בדיאלוג עם דמשק הינם ברורים לסורים. הם הועברו אליהם כבר על ידי קולין פאוול בימי ראש הממשלה אריאל שרון. לצערנו, הסורים לא עושים ולו את הצעדים המינימליים שיכלו לעשות. במצב כזה אין שום סיבה שבעולם שישראל תנהל דיאלוג או משא ומתן עם הסורים ובוודאי שלא בניגוד לעמדתו של ג'ורג בוש, הידיד הגדול של ישראל".


פורסם לראשונה 18/12/2006 12:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
ראש המוסד בוועדה. "יותר סיכונים"
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
איתם. לא להשלות את האזרחים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים