שתף קטע נבחר

"היי ליברמן" מול "חבורה של מנוולים"

גוברת ההתכתשות בין מפלגת "ישראל ביתנו" לבין מערכת "ארץ נהדרת" בעקבות המערכון ששודר בתוכנית ובו קרא הקהל "היי ליברמן". בתוכניתו של יאיר לפיד כינה ליברמן את אנשי התוכנית "חבורה של מנוולים"

בתוכנית של יאיר לפיד ששודרה אתמול (ב') בערוץ 2 כינה יו"ר "ישראל ביתנו", השר אביגדור ליברמן, את חברי המערכת של "ארץ נהדרת" בתואר "חבורה של מנוולים", זאת בתגובה לשאלה שנשאל בנוגע למערכון שעלה בתוכנית ששודרה ביום שישי האחרון. בתוכנית התעקש בן דמותו של ליברמן, אותו מחקה אסי כהן, שיברכו אותו במלים "היי ליברמן" ואז הניף את ידו בתנועה המזכירה הצדעה במועל יד. הקהל בתוכנית עשה כדבריו.

 

ממערכת "ארץ נהדרת" נמסר כי הם "הביעו סיפוק מהדברים שענה יאיר לפיד לשר ליברמן". לפיד הזכיר לשר שהוא זה שהכניס מלכתחילה את השואה לדיון הציבורי, כשקרא במליאת הכנסת לשפוט את הח"כים הערביים שביקרו בסוריה בזמן המלחמה כמו ששפטו את משתפי הפעולה עם הנאצים בנירנברג. ליברמן אמר אז: "גם בסוף מלחמת העולם השנייה הוצאו להורג במשפטי נירנברג לא רק הפושעים אלא גם משתפי הפעולה עמם. אני מקווה שזה יהיה גורלם של משתפי פעולה בבית הזה".

 

לדברי דוברת השר אביגדור ליברמן, השר כינה את אנשי "ארץ נהדרת" מנוולים, "כי האייטם לקה בחוסר טעם כיוון שמשפחתו של ליברמן נלחמה בנאצים וחלק ממשפחתו נספה בשואה ואין זה ראוי".

 

איל קיציס, מכותבי "ארץ נהדרת" וממשתתפיה, אמר בתגובה: "מה שיש לנו להגיד אנחנו אומרים על המגרש".

  

עוד אתמו, לפני שהשר ליברמן הגיב על הדברים אצל יאיר לפיד, שלח סגן יו"ר הכנסת וחבר סיעת "ישראל ביתנו", ח"כ יצחק אהרונוביץ, מכתב מחאה חריף לנורית דאבוש, יו"ר מועצת הרשות השנייה.

 

המכתב, שכותרתו "ארץ נהדרת?", נפתח כך: "ביום ו' האחרון, בעוד המוני בית ישראל מציינים את עמידתם המופלאה של החשמונאים על משמר העקרונות והאמונות הבסיסיות של עם ישראל, איתרע מזלי לראות את התכנית 'ארץ נהדרת'...אומרים שהגאולה תבוא דרך הביבים. גאולה עוד לא ראיתי; את הביבים ראיתי, לצערי, בליל שבת האחרון".

 

במכתב הוא שואל על מי כאן בעצם הבדיחה. "אולי הבדיחה היא על הכותבים המתבשמים משנינותם כמו ילד העושה את צרכיו באמצע הסלון? אולי הבדיחה היא על השחקנים שיעשו, כנראה, הכל בשם המשחק? אולי הבדיחה היא על המפרסמים, שחושבים שהכל כשר בשם הדולר? אולי הבדיחה היא על הזכיינית, שחושבת שהמכרז הבא רחוק בעתיד לפחות כמו שנות הארבעים של המאה הקודמת?"

 

דוברו של ח"כ אהרונוביץ' מוסר: "השר ליברמן לא היה בארץ בזמן שידור התוכנית וסגן יו"ר הכנסת צפה בה ונפגע ממה שראה. לכן הוא שלח לדאבוש והציב בפניה את הדברים. בתור מי שהנו דור שני לניצולי שואה, הוא רואה את הדבר הזה בחומרה רבה. סגן יו"ר הכנסת אוהב את התוכנית ואין לו שום בעיה איתה אבל הוא חושב שישנם קווים אדומים ויש דברים שלא עונים לקריטריון של סאטירה. תשובה עדיין לא קיבלנו ואנחנו מחכים לה".

 

את תגובת הרשות השנייה לא ניתן היה להשיג. מ"קשת" נמסר בתגובה למכתב: "'ארץ נהדרת' היא תוכנית סאטירה העוסקת בענייני היום. במצבה של המדינה, מסר סאטירי חד כרוך בהצבת אמירה בוטה המעוררת ויכוח, ובכך חשיבותו המרכזית. למיטב הכרתנו, הדבר היה ראוי ותחום בגבולות הלגיטימיים של הסאטירה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. היי?
צילום: גיל יוחנן
לאתר ההטבות
מומלצים