שתף קטע נבחר

משפחת ראדה למפכ"ל: צרף חוקר פרטי לחקירה

סימני השאלה ההולכים ומתגברים סביב מעצרו של רומן זדורוב גרמו למשפחתה של תאיר ראדה, שנרצחה בקצרין, לשגר מכתב למפכ"ל ולשר לבטחון פנים. במכתב הם דורשים שחוקר פרטי מטעמם יורשה לעיין בחומר החקירה ולצרף ממצאים. עמותת "לאן" מסייעת למשפחה ומצהירה: נפנה גם לבג"ץ

לא שקטים: בני משפחת ראדה מקצרין פנו אתמול (א') יחד עם עמותת "לאן" במכתב דחוף לשר לביטחון פנים אבי דיכטר, ולמפכ"ל המשטרה רב ניצב משה קראדי, בדרישה לצרף מומחה מטעמם שיורשה לעיין בחומר החקירה הקשור ברצח בת המשפחה.

 

לפני כשלושה שבועות נרצחה הנערה תאיר ראדה בת ה-13 באחד מתאי השירותים בבית הספר נופי גולן בקצרין. צוות חקירה נרחב גבה עדויות מבני נוער ומבוגרים שבאו עמה במגע או נכחו בבית הספר ביום הרצח או בימים שקדמו לו. לבסוף נעצר רומן זדורוב, תושב העיר בן 29, נשוי ואב לבנו בן החודש וחצי ששימש כרצף בחברה קבלנית ששיפצה את אחד המקלטים בבית הספר.

 

במסיבת עיתונאים שקיים מפקד המחוז הצפוני, ניצב דן רונן, ביום שלישי שעבר בישר הניצב כי ב-99% ניצב בידם האיש שעומד מאחורי הרצח. יומיים לאחר מכן האריך בית המשפט את מעצרו בשמונה ימים נוספים. תמרה מור, מנכ"ל עמותת "לאן", סיפרה ל-ynet כי במשפחה נותרו עדיין כמה סימני שאלה. "אנו מלווים את בני משפחת ראדה לאחר מקרה הרצח ולאורך כל הדרך תמכנו וחיזקנו את המשטרה, אולם לאחר מסיבת העיתונאים שקיים מפקד המחוז החלו לעלות אצל ההורים ואצלנו כמה סימני שאלה לגביי זהותו של הרוצח. אמה של תאיר, אילנה, אמרה לנו 'אני מוכנה למכור את הבית שלי רק שאהיה בטוחה שבאמת הרוצח של הבת שלי ישב בכלא'. אנחנו עמותה שהוקמה לפני כשנתיים למניעת אלימות נוער וסימני השאלה שנמצאו בעקבות הרצח הזה מחזקת את הבקשה שלנו לצרף מומחה לליווי החקירה".

 

המומחה של עמותת "לאן" הוא סגן ניצב בדימוס אלכס פלג, שבמשך כ-25 שנה שימש כחוקר פלילי במספר פרשיות רצח ואלימות שנחקרו במשטרת ישראל. "אסור שהחקירה בכיוונים אחרים תיעצר כל עוד קיים אחוז בודד שעלול להותיר אותנו עם רוצח המסתובב חופשי", הוסיפה מור. " בפנייתנו לשר ולמפכ"ל הדגשנו כי אלכס פלג יחתום על מסמך סודיות ויסייע בהמשך החקירה - כי צריך ממצאים שימנעו ערעור בעתיד שעלול להביא לשחרורו מהכלא של רוצח תאיר ראדה".

 

בעמותת "לאן" (למניעת אלימות נוער) פעילים קבוצת אנשים המתנדבת על חשבון זמנם הפרטי בפעילות. בעמותה מבקשים כעת סיוע מעורכי דין המוכנים לעזור שבאמצעותם הם מתכוננים להגיש בהקדם עתירה לבג"ץ. "העתירה תהיה נגד משטרת ישראל על סירובה לתת לנציג העמותה והמשפחה לעיין בחומר החקירה ולמצות בכך עד תום את כל הכיוונים האפשריים. כל יום שעובר מקטין את האפשרות לאתר ראיות חדשות". העמותה אף פרסמה מספר טלפון שאליו היא מבקשת להפנות את הפונים: 03-6292888.

 

מדוברות "משטרת ישראל" נמסר בתגובה כי מכתבה של עמותת "לאן", בשם בני משפחת ראדה, התקבל במשרדי המטה הארצי. "תשובה לפניה זו תישלח לבני המשפחה בהקדם".


פורסם לראשונה 24/12/2006 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מלאכי וויטיץ
רק 99%. ניצב רונן (מימין)
צילום: מלאכי וויטיץ
צילום: ודים דניאל
זדורוב. למנוע ערעורים
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה. המשפחה לוחמת
צילום: רפרודוקציה
מומלצים