שתף קטע נבחר

היום: הלימודים בחטיבות הביניים יתחילו ב-10:00

לאחר שבשבוע שעבר הושבתו הלימודים בכיתות א', ב',י"א וי"ב, החליטו המורים להשבית גם היום את הלימודים בכיתות ז', ח' ו-ט' עד לשעה 10:00. המורים מוחים על ה"סחבת" במשא ומתן בינם לבין משרדי החינוך והאוצר בנושא שכרם. חברי הסתדרות המורים לא יצטרפו לשביתה

שוב שביתה חלקית בבתי הספר. ארגון המורים העל יסודיים ישבית הבוקר (יום ג') עד לשעה 10:00 את הלימודים בכיתות ז', ח' ו-ט' בבתי הספר העל יסודיים, פרט לבתי הספר ביישובי עוטף עזה ובחינוך המיוחד. המורים מוחים על ה"סחבת", כהגדרתם, במשא ומתן בינם לבין משרדי החינוך והאוצר על תנאי שכרם, על שחיקה ועל שינוי במשרת המורה. מורים המשתייכים להסתדרות המורים לא ישבתו.

 

ביום רביעי שעבר השביתו ארגוני המורים את הלימודים בכל בתי הספר בארץ בכיתות א'-ב' בבתי הספר היסודיים, ובכיתות י"א-י"ב בבתי הספר העל יסודיים. בסך הכל לא למדו באותו יום כ-450 אלף תלמידים ברחבי הארץ. שבוע קודם לכן השביתו המורים את הלימודים במשך שעתיים.

 

ההשבתה מתרחשת לאחר שכשל המשא ומתן בין המורים למשרדי החינוך והאוצר. המורים דורשים מלבד שיפור בתנאי ההעסקה גם הגדלת מכסות פרישה מוקדמת, מעבר לשבוע לימודים ארוך, פינות עבודה למורים וצמצום מספר התלמידים בכיתה.

 

למרות שביתת המורים, הלימודים בחטיבות הביניים בקצרין ובמועצה האזורית גולן יתקיימו הבוקר כסדרם. ההחלטה על כך התקבלה בתיאום בין שתי המועצות לארגון המורים העל יסודי, וזאת מתוך רצון לשמור על מסגרת לימודית עבור הילדים שחוו בחודש האחרון טראומה לא פשוטה בעקבות רצח הנערה תאיר ראדה בבית הספר שבו למדה.

 

השרה תמיר: ללכת במסלול של הבנה

רק שלשום נערכה פגישה נוספת בין ארגוני המורים למשרדי החינוך והאוצר ללא תוצאות. בסיום הפגישה אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, ל-ynet שהיא דווקא אופטימית. "הפגישה היתה בסדר", אמרה. "אנחנו עובדים באופן קבוע. גם בדיאלוג בנושא הרפורמה וגם לגבי המשא ומתן עם המורים. אנחנו עדיין לא בשלב של פתרון המחלוקות. צריך לשבת עם משרד האוצר בנושא שכר המורים ושחיקת השכר, אנחנו לא בשלב הסכם, אלא במצב של פתיחת מהלך משא ומתן בצורה נכונה".

 

השרה תמיר הוסיפה: "אני לא מציבה תנאים. כרגע אני הולכת עם המורים במסלול של הבנה. אני די תומכת במאבק שלהם. אין דרך ללא מהלך דרמטי בנושא המורים. אין משמעות בעיני לשינוי אחר, אם הוא לא מתבסס על שינוי שכרם ומשרתם של המורים. אני כרגע לומדת מה הם רוצים, לא רוצה ליפול למלכודת ולכן אני לא מציעה פתרון בעצמי. צריך סבלנות של ברזל ונראה שיש לי אותה".

 

מחר אמור להתקיים דיון בבית הדין הארצי לעבודה, זאת לאחר שמשרד האוצר עתר לבית הדין להוצאת צו מניעה נגד שביתות המורים, בדרישה להתריע עליהן 48 שעות מראש, ולקיים בוררות בנושא שחיקת שכר המורים. ארגוני המורים מתנגדים לשתי הדרישות. עם זאת, לדברי מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, הוא החליט כצעד טקטי שלא להשבית את הלימודים עד לקיום הדיון. התוצאה -מרבית בתי הספר ילמדו מחר כרגיל, שכן 65 אחוזים ממורי חטיבות הביניים חברים בהסתדרות המורים.

 

יוסי וסרמן: "המאבק עדיין משותף לשני ארגוני המורים. באופן חד פעמי - מחר אנחנו לא שובתים. החלטתי שלפני הדיון בבית המשפט אנחנו לא נשבות".


פורסם לראשונה 15/01/2007 16:16

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
בחטיבות הביניים לא ילמדו בבוקר (ארכיון)
צילום: מאיר פרטוש
השרה תמיר. למצוא פתרון
צילום: חיים צח
יוסי וסרמן. לא מצטרפים לשביתה
מומלצים