שתף קטע נבחר

צילום: דן בלילטי

עו"ד בראשי: הלכנו עם האמת שלנו כל הדרך

אחרי התמודדות ממושכת עם האשמות קשות בעקבות הטענות שהעלתה כלפי הנשיא קצב, הביעה פרקליטתה של המתלוננת א' שביעות רצון מההמלצה להגיש נגדו כתב אישום. גורמים במשטרה: "הדברים מדברים בעד עצמם"

עורכת הדין כנרת בראשי, פרקליטתה של א' - המתלוננת הראשית בפרשת הנשיא - הביעה הערב (ג') שביעות רצון נוכח המלצת היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגד משה קצב כתב אישום. גם מבחינת צוות החקירה מדובר בהצלחה וגורמים במשטרה אמרו הערב ל-ynet כי "הדברים מדברים בעד עצמם". במטה הארצי של המשטרה כי הם מסרבים להתייחס לנושא.

 

 

"אחרי פגישה בפרקליטות התעדכנו כי אכן מוגש כתב אישום חמור מאוד נגד נשיא המדינה", אמר עו"ד בראשי ל-ynet. "המתלוננת א' הלכה לאורך כל הדרך עם האמת שלה. הפרקליטות והיועץ המשפטי הכינו את כתב האישום בהתבסס על חומרים שהעברנו ומלבד עבירות המין החמורות, הנשיא מואשם גם בעבירות של הפרת אמונים ומרמה. אני בכלל מצטערת שאנחנו צריכים להגיע למצב כזה ואני מסופקת מכך שהצדק והאמת יוצאים לאור, הגם שמדובר בנשיא המדינה".

 

יש לציין כי בסעיפי האישום עליהם ממליץ מזוז מופיעות שתי מתלוננות תחת השם א'. הראשונה שבהן עבדה במשרד התיירות בשנים 98'-99' ולגביה יואשם קצב באונס. א' אשר אותה מייצגת עורכת הדין בראשי, עבדה במשכן הנשיא בשנים 03'-04' ולגביה יואשם קצב בבעילה אסורה תוך ניצול מרות, מעשה מגונה ללא הסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול מרות והטרדה מינית.

 

מוקדם יותר, בשיחה עם גלי צה"ל, אמרה בראשי: "יש תחושת הקלה על כך שיש הכרעה בעניין. זהו כתב אישום היסטורי נגד איש ציבור ונשיא מדינה בפרט".

 

"בנוגע ל-א' - היא עוברת ותעבור תקופה לא קלה, נכונה לה דרך ארוכה וקשה. אם היה בתקשורת קמפיין במשך שבעה חודשים, זה פסיק לעומת מה שיהיה בהמשך. אני לא יכולה להגיד שהיא לא פגועה ולא עברה סיוט, אבל היא בחורה מספיק חזקה ויהיה לה כוח לעמוד בבית המשפט. הכוח הזה קיים והוא יישמר ויש לה משפחה חמה ותומכת, את צוות הפרקליטים ואותי. היא תהיה בסדר גמור"

 

המאבק כמעט והפך לאישי

בראשי התמודדה עם טענות רבות כלפיה במהלך החודשים האחרונים, על רקע ההגנה שהעניקה ל-א' וההאשמות שייחסה לנשיא המדינה. הצדדים החליפו לא פעם דברים קשים ודוגמה אחת לכך הייתה הדרמה בטקס האזכרה הממלכתי האחרון לחללי מלחמת יום כיפור. בראשי עזבה בזעם את הטקס שאליו הגיעה לציון זכרו של אביה שנפל במלחמה, בשל נוכחותו של הנשיא במקום.

 

"חשבתי פגיעה עמוקה עקב נוכחותו של משה קצב בטקס", אמרה אז בראשי. "אני לא צריכה לכבד נשיא שחשוד בעבירות חמורות כל כך בטקס לזכר רבים שנהרגו, ובהם אבי, למען המדינה...אבי ואחרים לא נהרגו כדי שבראש המדינה יעמוד אדם כזה".

 

עימות נוסף בין אנשי קצב ל-א' ובראשי היה בשבוע שעבר, כאשר לידיו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הגיע תצהיר של

 איש עסקים הטוען כי קיבל תמורת 600 שקלים שירותי מין מהמתלוננת ומקרובת משפחתה. בסביבתה של א' רתחו וטענו כי מדובר בספין של אנשי קצב והסיפור הקשה גרם להלחרוג ממנהגה ולהתראיין ל-ynet, בשיחה קשה שבה תקפה בחריפות את הנשיא קצב ומקורביו, אשר לדבריה "החליטו להגיע לשפל המדרגה על-ידי המצאת שקרים וסיפורים הזויים".

 

עורכת הדין בראשי אמרה בעקבות אותו דיווח כי "משה קצב משתמש בתקשורת על מנת לבזות, להשפיל ולהדיח את המתלוננות ולאחר מכן טוען כי התקשורת חרצה את דינו. מדובר בחשוד בלתי אמין שכנגדו קיימות כ-12 תלונות המצביעות על שיטה ומעשים דומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד בראשי. שביעות רצון
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
המתלוננת א'. הלכה עם האמת
צילום: גיל יוחנן
קצב. א' תעמוד מול בבית המשפט
צילום: חגי אהרון
מומלצים