שתף קטע נבחר

"אזרחי ישראל" לא השתכנעו: 71% דורשים שיילך

הציבור לא מסתפק בנבצרות הזמנית, שמבקש הנשיא מהכנסת. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בדק גם את סוגיית הירושה: פרס בראש

אזרחי ישראל - אליהם פנה אמש הנשיא קצב בנאומו הנסער - לא מסתפקים בהכרזתו על נבצרות זמנית: לפי סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" של ד"ר מינה צמח, 71% מהם תובעים שיתפטר לאלתר. במשאל ynet, שפורסם עוד לפני הנאום ויותר מ-33 אלף גולשים השתתפו בו, פסקו 89% כי קצב חייב ללכת.

 

 

סקר "דחף", שנערך אמש (יום ד') בקרב מדגם מייצג של 516 מרואיינים (טעות הדגימה המירבית - 4.4%), בדק גם את שאלת הירושה של קצב. 45% מהציבור, מתברר, מעדיפים לראות במשכן נשיאי ישראל את השר שמעון פרס, שמתחבט עדיין בשאלת ההתמודדות ולדברי כמה ממקורביו, גמר אומר לרוץ בכל מקרה - גם ללא הצבעה חשאית.

 

אחרי פרס, לפי הסקר, נמצא הרב ישראל מאיר לאו, רבהּ הראשי של תל-אביב ולשעבר הרב הראשי לישראל. הוא נהנה מ-22% תמיכה. בעבר חשב ראש הממשלה להריץ את לאו כמועמדו, אולם אם פרס יחליט לרוץ - הוא ייהנה מתמיכתה של מפלגת השלטון, קדימה.

 

שלישי ברשימת המתמודדים-בפוטנציה

 הוא ח"כ ראובן ריבלין, יו"ר הכנסת לשעבר, עם 15%. למרות השתייכותו לסיעת הליכוד, הקטנה בכנסת הנוכחית, הוא נהנה מתמיכה חוצת מפלגות. לאחרונה ממעט ריבלין להתבטא בנושאים שנויים במחלוקת, בניסיון להצטייר ממלכתי עד כמה שאפשר ולזכות גם בתמיכתם של חברי הבית מהמרכז שמאלה.

 

את הרשימה סוגרת ח"כ קולט אביטל, מועמדת העבודה לנשיאות. אביטל, לשעבר קונסולית ישראל בניו-יורק, טוענת כי דווקא עתה - בעקבות האופן המביך בו עלולה להסתיים כהונת קצב - הגיע הזמן לאשה במוסד הנשיאות. אלא שלפי הסקר, רק 8% מהציבור תומכים במועמדותה. 10% מהנשאלים העדיפו שלא לבחור באיש מהמועמדים.

 

הסקר המלא יפורסם מחר במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק 29% מסכימים. קצב
צילום: חיים צח
45% מהציבור בחרו - ומה תאמר הכנסת? פרס
צילום: רונן בוידק
מומלצים