שתף קטע נבחר

עונשו של גורלובסקי: חודשיים עבודות שירות

בחודש ספטמבר הודה גורלובסקי בהצבעה כפולה. בית משפט השלום בירושלים גזר את עונשו לאחר עסקת טיעון, וקבע: "גם העובדה שמדובר בח"כ חדש יחסית אין בה כדי להפחית מחומרת המעשה"

ח"כ לשעבר מיכאל גורלובסקי נידון היום (ב') בבית משפט השלום בירושלים לחודשיים עבודות שירות וחודשיים מאסר על תנאי לשנתיים לאחר שהורשע בהפרת אמונים. 

 

בחודש ספטמבר האחרון הודה גורלובסקי בהצבעה כפולה במסגרת עסקת טיעון. בתמורה להודאתו, נאותה הפרקליטות להסיר מכתב האישום את סעיף הזיוף והמרמה שיוחס לו, והותירה על כנה רק את הפרת האמונים. גם יחיאל חזן הורשע באותה פרשה.

 

בכתב האישום נטען נגד גורלובסקי כי "הנסיבות המחמירות מתבטאות בפגיעה שהסבו מעשיו להליכי חקיקה של הכנסת, ובהפרת האמון שניתן על-ידי הציבור בנאשם כחבר הרשות המחוקקת". בליל ההצבעות על התוכנית הכלכלית בחודש מאי 2003 הצביע גורלובסקי בשתי הצבעות אלקטרוניות פעמיים. חברי הכנסת מצביעים באמצעות שתי לחיצות - האחת המעידה על נוכחותם והשנייה על אחד משלושת הכפתורים - בעד, נגד או נמנע.

 

גורלובסקי ניצל את חלון הזמן של עשר השניות המיועד להצבעה כדי להצביע בעצמו ולהצביע גם בכפתורי ההצבעה של חבר הכנסת גלעד ארדן, שנעדר מההצבעה ומושבו נמצא משמאל לזה של גורלובסקי. "לאחר שיושב ראש הכנסת הורה לחברי הכנסת להצביע, הפעיל הנאשם, בשתי ההצבעות האמורות, את הלחיצים שבמקום מושבו והצביע, הצבעתו נקלטה. מיד לאחר מכן, רכן הנאשם לעבר הלחיצים שבמקום מושבו של חבר הכנסת ארדן, והפעיל גם אותם בהצבעה הזהה להצבעתו. גם הצבעות אלה נקלטו", נכתב. 

 

בפסק הדין היום קבע בית המשפט כי "גם העובדה שמדובר בח"כ חדש יחסית אין בה כדי להפחית מחומרת המעשה. אין צורך בשום תדריך כדי לדעת שאל לו לח"כ להצביע בשמו של מישהו אחר". עם זאת החליט בית המשפט להקל בעונשו של גורלובסקי מכיוון שהוא לקח אחריות למעשיו כבר מההתחלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ מיכאל גורלובסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים