שתף קטע נבחר

ועדת וינוגרד תפרסם פרוטוקולים באינטרנט

שבוע לאחר שבג"ץ קבע שיש להעניק חשיבות רבה לעקרון פומביות הדיון, ולפרסם את העדויות ואת הפרוטוקולים עוד לפני הגשת הדו"ח הסופי לממשלה, החליטו בוועדה לפרסם חלק מהפרוטוקולים של דיוניה באינטרנט

הפרוטוקולים של וועדת וינוגרד - בקרוב גם באינטרנט. ועדת וינוגרד הודיעה היום (ב') כי בעקבות החלטת בג"ץ בשבוע שעבר, לפיה עליה לפרסם את הפרוטוקולים של דיוניה, היא החלה לפעול לאיתור כוח אדם מיומן שיבחן אילו פרוטוקולים ניתן להעביר לפרסום באתר אינטרנט מיוחד שיוקם לצורך כך. 

 

בשבוע שעבר דחה אמנם בג"ץ את עתירתה של ח"כ זהבה גלאון ממרצ, שביקשה לפתוח את דיוניה של ועדת וינוגרד, אך קבע שיש להעניק חשיבות רבה לעקרון פומביות הדיון, ולפרסם את העדויות ואת הפרוטוקולים עוד לפני הגשת הדו"ח הסופי לממשלה, מלבד פרטים סודיים, שיש בהם פגיעה ממשית בביטחון המדינה.

 

בהודעתם לאחר מתן פסק הדין, הביעו חברי הוועדה סיפוק מכך שבג"ץ קיבל את עמדתם בכך שהשאיר להם שיקול דעת בפרסום הפרוטוקולים.

 

המדינה טענה כי פרסום הפרוטוקולים והעדויות בזמן אמת יפגע בדו"ח הסופי. נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש, קבעה: "אנו מניחים, אפוא, כי ועדת וינוגרד תפעיל את שיקול עבודתה בהתאם לאמור לעיל ובהתאם לעמדתה המוצהרת תיערך לפרסום חלקי הפרוטוקולים שגילויים הותר במועד סביר ועוד בטרם הגשת הדו"ח הסופי לממשלה".

 

לדברי בייניש, "ייאמר מיד כי הטעמים האמורים שהעלה בא כוח המדינה אינם משכנעים. עמדנו בדברנו על חשיבותם הרבה של פומביות הדיון ושל זכות הציבור לדעת. ציינו כי זרימת מידע הינה תנאי בלעדיו הן לגיבוש דעות ותנאי שאין בלעדיו למימוש המשטר הדמוקרטי... נוכח החשיבות הלאומית והעניין הציבורי הרב שמעוררות הסוגיות הנידונות בפני ועדת וינוגרד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ועדת וינוגרד. פרסום באתר האינטרנט
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים