שתף קטע נבחר

קראדי: "הדברים בוערים בי, אך לא אדבר עכשיו"

בכנס בים המלח אמר מפכ"ל המשטרה המתפטר כי הוא מעדיף לעשות יותר ולדבר פחות. הוא יצא להגנת עמיתיו ואמר: "אותם שוטרים שמותקפים מונעים פיגועים ומפענחים מקרי רצח". במשטרה ממתינים להחלטת ועדת טירקל אשר תדון מחר בכשירות מינויו של המפכ"ל המיועד במקומו של קראדי, יעקב גנות

"הדברים בוערים כמו אש בעצמותיי. אני מעדיף בעת הזאת לעשות יותר ופחות לדבר". כך אמר היום (א') מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, בהתייחסו להחלטתו להתפטר מתפקידו בעקבות הממצאים הקשים של ועדת זיילר.

 

בכנס של רואי החשבון בים המלח, חזר המפכ"ל והצביע על עבודת השוטרים הקשה שנעשית מדי יום. "השוטרים שתוקפים אותם, הם שוטרים שמונעים פיגועים ומפענחים חקירות כמו רצח". בהמשך דבריו הוסיף: "קיבלתי על עצמי החלטה אסטרטגית ואני בוחר שלא להתעסק בעצמי בעת הזאת, אלא בשוטרים ובארגון".

 

מפכ"ל המשטרה אמר כי הוא היה מעודד מדבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שאמר הבוקר: "די לחבוט במשטרת ישראל, הגיע הזמן שלעם ישראל תהיה משטרה שאין מלגלגים על שוטריה. אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולשלוח מכאן ברכה לאלפי השוטרים במשטרת ישראל, שעושים עבודה בהקרבה ובאומץ. זאת אותה משטרת ישראל שסיכלה בשבוע שעבר פיגוע בבת-ים, ויום-יום נאבקת בפושעים ובפשיעה החמורה".


קראדי בכנס בים המלח. בינתיים לא מדבר (צילום: אילן מזרחי)

 

אחרי התפטרותו בשבוע שעבר, אמר קראדי: "זו שעה קשה מאוד עבורי. זו שעה קשה מאוד עבור הארגון שאני עומד בראשו. בעלי עניין שעשו בוועדה קרדום כדי לחפור בו, נהגו בכל כוחם להשמיץ, להכפיש ולהציג אותם כמושחתים, לא מקצועיים עד כדי סכנה לציבור. ההמלצות הנוגעות אלי הפתיעו אותי. יש בכוונתי להתייחס לדברים בהרחבה ובאריכות, אך זו לא השעה וגם לא המקום". 

 

מחר: ועדת טירקל תחליט בנוגע למפכ"ל הבא

בתוך כך ממתינים במשטרה ובמערכת המשפטית מחכים להחלטתה של ועדת טירקל מחר, בנוגע למינוי מחליפו של קראדי, רב-גונדר יעקב גנות. היום קבעו שופטי בג"ץ כי העתירות שהוגשו לפני שבוע בעניין מינוי גנות, יישארו תלויות ועומדות עד אחרי החלטת ועדת טירקל. השופטים קבעו כי לאחר ההחלטה בוועדת טירקל יועברו תגובות משלימות מטעם הפרקליטות, יעקב גנות והעותרים, באם העתירה עדיין תהיה רלוונטית.

 

כבר במהלך הדיון שנערך בבג"ץ הבוקר, בהשתתפות גנות, רמזו השופטים כי הם מסכימים עם עמדת המדינה ועמדתה של התנועה לאיכות השלטון - לפיה העתירות נגד מינוי גנות "מוקדמות מדי".

 

סגניתה הבכירה של פרקליט המדינה, דינה זילבר, אמרה בדיון כי מחר תתכנס ועדת טירקל לראשונה כדי לדון במינוי. היא הוסיפה כי לאחר שהוועדה תמסור את המלצותיה לשר דיכטר, הוא יחליט האם לקבל את ההמלצות או לא - ואם אכן ידבק בעמדתו, ימתין להכרעת בג"ץ לפני שיביא את המינוי לאישור הממשלה.

 

העותרים נגד מינויו של גנות, התנועה לאיכות השלטון, אומ"ץ ו'הפורום המשפטי למען ארץ ישראל' טוענים שעברו בתור קצין משטרה, כמו גם ההערות בבית המשפט העליון במשפט שהתנהל נגדו אינם מאפשרים לו את התוקף המוסרי להתמנות לתפקיד המפכ"ל. זאת, בעקבות זיכויו בדעת רוב בלבד במשפט שבו הואשם בעבירות של קבלת שוחד, טובות הנאה והפרת אמונים, בעת שהיה מפקד המחוז הצפוני במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קראדי. בוער, אך לא מפרט
צילום: גיל יוחנן
גנות. ממתין להחלטת טירקל
צילום: חיים צח
מומלצים