שתף קטע נבחר

טרטמן פיברקה גם את התואר הראשון מבר-אילן

אחרי שהתגלה כי התואר השני שלה אינו קיים, "ידיעות אחרונות" יפרסם מחר כי לשרת התיירות המיועדת אסתרינה טרטמן כלל אין תואר ראשון מבר-אילן. זאת, על אף שהתהדרה בתואר כזה מאותה האוניברסיטה. בר אילן חיפשו לאחור עד 1977: "לצערנו, לא מצאנו את שמה ברישומים". טרטמן טרם הגיבה, וגם מקורביה מסרבים להגיב. ובינתיים: שמה של טרטמן הוסר לכמה שעות מרשימת המועמדים באתר "ישראל ביתנו"

מכה נוספת, אנושה, לשרה המיועדת אסתרינה טרטמן: לאחר שהבוקר (יום ג') פורסם כי טרטמן אינה מחזיקה בתואר שני בניגוד למה שהצהירה בקורות החיים שלה, התברר כעת כי טרטמן פיברקה גם את התואר הראשון מאוניברסיטת בר אילן. "ידיעות אחרונות" יפרסם מחר כי טרטמן כלל לא השלימה באוניברסיטת בר אילן תואר ראשון, בניגוד להצהרותיה לפיהן היא בעלת תואר ראשון בחשבונאות וניהול פיננסי.

 

מקורביה של טרטמן סירבו היום להתייחס לנושא, אך שבו וציינו כי "יריביה הפוליטיים מבקשים לנגח אותה בשל דעותיה". דובר אוניברסיטת בר אילן, שמוליק אלגרבלי, מסר כי בבדיקות שנערכו מאז שעות הבוקר ברישומי האוניברסיטה לתואר ראשון מאז 1977, "השם לא מופיע. אנחנו עדיין מצפים שגברת טרטמן היא זו שתמסור מידע אודות לימודיה, והיכן למדה. במידע הממוחשב שלנו, לצערנו לא נמצאו פרטים המעידים על לימודים. ל-ynet נודע כי טרטמן כנראה למדה במסגרת לימודי חוץ במרכז להשתלמויות, ומדובר בלימודים שאינם במסגרת תואר בוגר.

 

 

חברת הכנסת טרם הגיבה והעדיפה להסתגר בביתה. בכנסת ובמפלגתה של טרטמן מתחו היום ביקורת קשה על התנהגותה, ומינויה לתפקיד שרת התיירות עלול להיות כעת מוטל בספק. במקביל, ובעקבות הפרסום, הוסרו קורות החיים של טרטמן כליל מאתר הבית של ישראל ביתנו. היא אף הוסרה מרשימת המועמדים באתר. כעבור כשעתיים הופיעה טרטמן שוב באתר.


 עמוד קורות החיים של טרטמן. מתוך אתר ישראל ביתנו

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם היום כי אף שהשרה המיועדת התהדרה בתואר השני שיש באמתחתה, טרטמן השתתפה בלימודי תואר שני במסגרת מוסד שאינו מספק תארים שכאלה. ב"ישראל ביתנו" אמרו בתגובה כי הפרסום באתר הבית של המפלגה נובע מ"טעות סופר" של אחד הפעילים, וכי הח"כית עצמה מעולם לא טענה שבידיה מאסטר. אלא שרק שלשום, בראיון לערוץ הכנסת, היא אכן אמרה בקולה שלה שהשיגה שני תארים.

 

במהלך היום הוגשה תלונה בנושא לוועדת האתיקה של הכנסת. זה קרה זמן קצר לאחר שאותה ועדה בדיוק החליטה שלא להפעיל נגדה סנקציות כלשהן בעקבות התבטאויותיה החריפות בעניינו של ראלב מג'אדלה, אף שאלו - כלשון הוועדה - "חמורים בכל קנה מידה".

 

מאוחר יותר, ספגה טרטמן ביקורת חריפה. "מי שהטעה את הציבור בנוגע לזכאותו לתואר אקדמאי, אינו יכול לשמש נבחר ציבור שאמור להוות דוגמה במעשיו. קל וחומר נכון הדבר למי שהתהדר בתואר לא לו - והוכיח בכך שגם לתואר 'שר' אין הוא ראוי".

 

"אדם שמשקר לגביי שני התארים האקדמיים שלו לא יכול לשמש כאיש ציבור וודאי שלא כשר", אמר היום גורם בכיר בכנסת. "במקביל יש לבדוק האם במעשיה אף עברה טרטמן על החוק".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי תואר. טרטמן
צילום: עמית שאבי
צילום: לע"מ
בר אילן. מה יש לה ומה אין
צילום: לע"מ
מומלצים